Gear S3 Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Samsung’un akıllı telefon sektörüne en emin adımlarla giren şirketlerden biri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Sadece bu sene verilerine bakacak olursak sektörün lideri konumunda gözüken Güney Koreli şirketin yine kendi elinde tuttuğu rekorları da bir kez daha kırdığını görebiliyoruz. Satış rakamları bir yana dursun her geçen gün bu alanda yeni bir seri ile karşımıza çıkan Samsung en yakın rakiplerine bile bu konuda fark atmayı da başarıyor. Tüm bu başarı aslında her ne kadar Apple’ın ezici bir üstünlüğü olsa da akıllı saatlerde de boy gösteriyor. Akıllı saat sektöründe Gear S serisi ile adından söz ettirmeyi başaran Samsung son olarak Gear S2 için kapsamlı bir güncelleme yayınlamış ve bu alanda amiral gemisi olarak Gear S2’yi amiral gemisi olarak göstermişti.

Gear S3 Yolda

Dünya pazarında akıllı saat satışlarında %16 gibi bir payla ikinci sırada yer alan Samsung’un bu payı arttırmak için yeni atılımları olduğu haberleri de gelmeye başladı. Dev firma hakkında son gelen haberlerle beraber artık serinin yeni üyesi için hazırlıkların da başladığını belirtelim. Kısa süre önce eski seri için güncelleme yayınlayan dev firma şimdilerde ise Gear S3 ile gündemde. Henüz resmi olarak bir tarih gösterilmese de yeni akıllı saate ilişkin ilk verilerde gün yüzüne çıkmaya başladı.

Tasarım Ortaya Çıktı

Muhtemelen Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni akıllı saat serisinin ilk ortaya çıkan detayları ise tasarım konusunda oldu. Tıpkı diğer serilerinde olduğu gibi bu seride de tasarım konusunda çok fazla değişikliğe gitmeyeceği de kesinleşen Samsung’un yine yuvarlak kasa akıllı saatleri ile geleceği de belirtiliyor. Fakat bu kez saatin birkaç farklı tasarımı olacak. Sport, Klasik şeklinde ayrılacağı da bilinen tasarımların yanında yine geliştirilmiş Tizen işletim sisteminin kullanılması bekleniyor. Saat içer,isinde yer alacak olan diğer özelliklerin ve tasarım detaylarının ise Eylül ayı içerisinde yapılması beklenen tanıtımla ortaya çıkacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler