Gear S2 İçin Yeni Güncelleme Yolda

Akıllı telefon devi Samsung, son dönemde akıllı telefon ürünleriyle beraber giyilebilir teknoloji ürünlerini de entegre etmeye başladı. Telefonlarla tam uyumlu çalışan akıllı saatler, bunun dışında yeni teknoloji sanal gerçeklik cihazları VR gözlükleri derken artık Samsung akıllı telefonlarını bir hayli aktif hale getirmeye başladı. Bu noktada Samsung’un en iddialı ürünlerinden birisi de şuan için en güncel akıllı saatlerinden biri olan Gear S2. Giyilebilir teknoloji alanında en çok tercih edilen akıllı saatlerden biri olan Gear S2 ile beğeni toplayan Samsung serinin son üyesinin bu kadar çok beğeni almasıyla beraber Gear S2 için güncelleme desteğini de kesmeme kararı aldı. Güney Koreli teknoloji firması geçtiğimiz günlerde de Gear S2 için yeni bir güncelleme daha geleceğini açıkladı.

En Kapsamlı Güncelleme Olacak

Samsung tarafından yapılan açıklama sonrasında güncellemenin neler barındıracağı da merak konusu oldu. Zira dev firmanın Gear S2 için en kapsamlı güncellemeyi yayınlamaya hazırlandığı düşünülüyor. Bu noktada güncellemeyle beraber gelecek olan yeni özelliklerde yavaş yavaş belli olmaya başladı. İlk olarak akıllı saat ekranının artık kullanıcının istediği resimlerle değiştirilebileceği belirtildi. Bunun yanında telefonun spor istatistikleri de daha fazla kontrol altına alınacak. Artık kullanıcılar spor verilerini Facebook hesaplarında paylaşabilecekler. Bunun dışında sesli asistan teknolojileri de değiştirilecek. Kullanıcılar var olan tüm S-Voice özelliklerinin yanı sıra artık sesli komut ile bir zamanlama başlatabilecek, durdurabilecek ve görüntüleyebilecek.

Uyku Düzeni Modu Geliyor

Gear S2’nin diğer birçok akıllı saat markasından geri kalan bir özelliği var. Birçok akıllı saat uyku düzeni adı verilen bir teknolojiyi içerisinde barındırıyor. Bu sayede kullanıcıların ne kadar kaliteli uyku düzenleri olduğu da ortaya çıkıyor. Fakat Gear S2 yayınlandığı ilk andan itibaren bu özellik konusunda kullanıcılara her hangi bir çözüm sunmamıştı. Samsung tarafından alınan bu karar ise artık değişiyor. Zira yeni büyük güncelleme sayesinde artık Gear S2 için de uyku düzeni modu getirilecek. Üstelik sistemin çok daha gelişmiş bir düzene sahip olacağı belirtiliyor. Gear S2’nin güncellemeyi ne zaman alacağı ise merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler