Gear 2 İçin iPhone Desteği Yolda

Akıllı saat denildiğinde birçok marka akla gelse de tüm bu markalar arasında Samsung’un ve Apple’ın bir adım öne çıktığını söylemek gerekiyor. Nitekim satış rakamlarına bakıldığı zamanda Apple’ın bu alanda %40 gibi bir oranla lider hemen ardından ise Samsung’un ikinci olduğunu da görebiliyoruz. Hem Samsung hem de Apple’ın sektörde başta gelmesine karşın Apple’ın biraz daha önde olduğu da aşikâr. Apple’ın önde olduğu bilinmesiyle beraber Samsung’un yeni adımlar atacağı da düşünülüyordu. Zira beklenen adımında sonunda geldiğini de belirtelim. Son açıklanan bilgi ile beraber Gear 2 akıllı saatleri için iPhone desteği de verileceği açıklandı.

Daha Önce Durdurulmuştu

Aslında Gear 2 akıllı saatlerin iPhone işletim sistemi olan İOS ile uyumlu olarak çalışacağı da Samsung tarafından çok önceden açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile beraber Samsung yakın zaman içerisinde akıllı saatleri için böyle bir destek düşündüğünü de belirtmişti. Fakat yapılan açıklama ile beraber Samsung’un ne zaman desteği vereceği konusunda ise net bir bilgi verilmemişti. Elde edilen bilgilerle beraber Gear 2 akıllı saatlerinde iOS desteğini nasıl vereceği de merak konusu olmuştu. Zira açıklamadan sonra Samsung’un konu hakkında her hangi bir çalışma yapmaması da kafaları karıştırmıştı.

Beta Programı Yayınlandı

Bununla beraber Samsung son yaptığı açıklamanın üzerinden uzunca bir süre geçtikten sonra nihayet beklenen haberi verdi. Samsung tarafından açıklanan bilgi ile beraber Gear 2 akıllı saatlerin iPhone telefon uyumu için beta sürümünün de yayınlandığı açıklandı. Yani artık akıllı saatler için beta programlar yayınlandı ve bu beta programla beraber kullanıcılar Gear 2 saatlerini iPhone akıllı telefonlar ile bağlayabiliyor. Şuan için sadece beta sürüm olarak yayınlanan programın kısa süre sonra ise kararlı olarak yayınlanması bekleniyor. Tabi henüz kararlı desteğin ne zaman verileceği konusunda da net bir bilgi olmadığını da belirtelim. Samsung’un bu konuda yapacağı açıklama merakla beklenmekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler