Galaxy Tab S Android Güncellemesi Yayınlandı

Son aylarda güncelleme furyası içerisine giren Samsung öncelikle akıllı telefonları için yeni güncellemeler yayınlamaya başlamıştı. Akıllı telefon serileri için sürekli olarak güvenlik güncelleştirmeleri yayınlayan Samsung son olarak amiral gemisi serilerine yayınladığı güvenlik güncelleştirmeleri ile gündeme gelmeye başlamıştı. Temmuz ayını güvenlik güncelleştirmeleri ayı olarak açıklayan Samsung’un akıllı telefonlarına ayrıca sistem güncellemeleri yayınladığının da haberleri yapılmıştı. Yapılan haberle beraber Samsung birçok telefon serisi içinde Android yeni sürümlerinin de yayınlandığını da biliyoruz. Ardı ardına akıllı telefon serileri için bu şekilde güncelleme yayınlayan Samsung şimdilerde ise tabletleri için yeni güncellemeler yayınlamaya başladı.

Galaxy Tab S İçin Android 6.0

Bu noktada Samsung’un attığı ilk adım ise Galaxy Tab S güncellemesi oldu. Akıllı telefonlarına güncelleme yaparken Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre zaten tablet serisi için güncelleme yayınlayacağını da duyurmuştu. Galaxy Tab S için yapılan duyuru sonrasında ise Samsung beklenen güncellemeyi de sonunda yayınladı. Bugün itibariyle yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Galaxy Tab S tabletlerde Android 6.0 işletim sistemini almış oldu. Söz konusu güncelleme sonrasında ise tablet içerisinde birçok değişiklik yapıldı. Söz konusu güncellemenin getirdiği yenilikler ise oldukça beğeni toplayan cinsten.

Güncelleme Sonrasında Yeni Ara Yüz

Android 6.0 güncellemesinin yayınlanmasının hemen ardından ise yeni güncelleme ile hangi özellikleri tabletlere eklendiği de merak konusu oldu. Samsung tarafından açıklanan bilgilerle beraber ise yeni güncelleme sonrasında uygulama ara yüzünün değiştirildiği de açıklandı. Ara yüz değişikliğinden sonra ise performans artışları da gösteren yeni işletim sisteminin ayrıca pil tasarrufu konusunda da oldukça olumlu sonuçlar ortaya koyduğunu da söylemek gerekiyor. Bununla beraber Android 6.0 ile beraber gelen gelişmiş uygulama izinlerinin de Galaxy Tab S tabletlere dahile edildiğini de belirtelim. Gelen tüm güncelleme yenilikleri ile beraber çok daha kararlı bir yapıya bürünün Galaxy Tab S’in bundan sonra güncelleme alıp almayacağı ise merak konusu oldu. Zira yayınlanan yeni güncelleme sonrasında hem 8.4 modeli için hem de 10.5 inç modeli için güncellemelerin de devam edeceği düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler