Galaxy S7 Active Dayanıklılık Testleri Başladı

Akıllı telefonlar ilk piyasaya sürüldüğü zaman en büyük sorunlarının başında akıllı telefonun fiziksel güvenliği geliyordu. İlk etapta kullanılan cam ekranların yeteri kadar dayanıklı olmaması bunun dışında kasa sağlamlığı konusunda da ciddi sıkıntılar olması akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından biri olarak gösteriliyordu. Tüm bu olumsuzluklar akıllı telefonlar gelişmeye başlayınca ortadan da kalkmaya başladı. Gerek gorilla glass teknolojisinin değişmesi gerekse de çok daha dayanıklı kasa kullanımına geçilmesiyle beraber artık dayanıklılık testlerinde de bir hayli başarılı sonuçlar almaya başlayan akıllı telefonlar bu konuda ekstra özelliklerde kazanmaya başladı. Suya dayanıklı tasarımlar, bunun dışında düşmeye karşı darbe koruma sistemleri gibi özelliklerle beraber akıllı telefonların dayanıklılığı da bir hayli arttı. Birçok ünlü firma bu konuda yeni çözümler sunmaya başlarken bu firmalar arasında önde gelenlerinden biri olan Samsung da dayanıklılık konusunda yeni adımlar atmaya başladı. Özellikle ekstra dayanıklılık şartlarında bir nebze geri kalan Samsung bu noktada rakiplerini yakalayabilmek içinse Galaxy S7 Active modelini duyurmuştu.

Galaxy S7 Active Denemeleri Başladı

S serisinin çok daha dayanıklı hale gelmesine olanak sağlayacak olan yeni kasa modeli Galaxy S7 Active ile beraber çok daha başarılı çözümler sunmayı amaçlayan Samsung, Galaxy S7 Active için testlere de başladı. Daha önce askeri şartlara uyum sağlayabilmesi konusunda oldukça başarılı çözümler sunan yeni kasa şimdilerde ise yeni denemelere tabi tutulmaya başlandı. Bu kez ise yeni kasanın su testlerinden geçirildiği belirtildi. Galaxy S7 Active su testlerinde ise beklenmedik sonuçlar çıkmaya başladığını belirtelim.

Ürün Testleri Geçemedi

Samsung’un büyük vaatler vererek piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy S7 Active’in su testleri ise kafaları karıştırdı. Zira yapılan testlerde telefon 30 dakika boyunca 1,5 metre suyun altında bekletildi. Suyun altında belli bir süre bekledikten sonra telefonda ise ciddi hasarlar ortaya çıkmaya başladı. Test ekibi tarafından yapılan denemeler Samsung’a bildirilirken yetkililer de konu hakkında ilk açıklamayı yaptı. Yapılan açıklamada telefonun neden sorun yaşadığını araştırdıklarını belirten Samsung sorunu kısa süre içerisinde çözeceklerini belirten ifadeler kullandı. Sorunun nasıl çözüleceği ise merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler