Galaxy On7 Oldukça İddialı Geliyor

Samsung artık sadece üst segment akıllı telefon üretiminden vazgeçti. “S serisiyle beraber Apple’ın akıllı telefonu iPhone ile kıyasıya bir yarış içerisinde olan teknoloji devi şimdilerde de fiyat performans dengesini göz önünde bulunduran yeni serileriyle gündemde. Bu şekilde satış rakamlarını bir hayli arttırmayı amaç edinen Samsung geçtiğimiz yıllarda “A” serisiyle alt segmentlerde de adından söz ettirmeye başlamıştı. Ortaya çıkan üründen oldukça memnun olduğu satış rakamlarına da yansıyan Samsung, şimdilerde ise orta segment için yeni bir akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda duyurulan yeni seri Galaxy On7 için ise şimdilerde yavaş yavaş teknik detaylar belli olmaya başladı.

Super AMOLED Ekrandan Vazgeçilmeyecek

Samsung’un Galaxy On7 telefonları için belli olan ilk detaylar ekran özellikleriyle alakalı oldu. Ekran teknolojilerinde en iddialı firmalardan biri olan Samsung bu noktada telefonları giriş seviyesinde de olsa Galaxy On7 gibi orta seviyede de olsa ekran teknolojisinden imtiyaz verilmiyor. Zira orta segmente hitap edecek olan Galaxy On7 içinde yine oldukça başarılı bir görüntü deneyimi sunan Super AMOLED ekrandan vazgeçilmeyecek. Bununla beraber ekran boyutu olarak ise 4.8 inç gibi artık ideal olarak adlandırılan bir boyuta yer verilecek. Çözünürlük konusunda ise yakın zamanda 4K destekli cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanan Samsung bu seride artık yavaş yavaş geride kalmaya başlayan Full HD desteğini kullanacak.

3 GB Ram Ve 8 Çekirdek İşlemci

Her ne kadar Galaxy On7 orta segment olarak gösterilse de aslında piyasadaki birçok akıllı telefondan da iyi bir sisteme sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Zira teknik detaylar konusunda gelen ilk bilgilere bakacak olursak. Samsung Galaxy On7 üzerinde 3 GB Ram miktarı kullanmayı amaçlıyor. Bununla beraber işlemci konusunda da piyasada en iyi sonuçları veren SnapDragon işlemciden yararlanılacağı düşünülüyor. İşlemcinin çekirdek sayısı ise 8 olarak belirlenmiş durumda. Teknik detayların dışında parmak izi okuyucu ve hareket algılayıcı sensörler gibi birçok sensöründe yer alacağı yeni seri bu özellikler sayesinde orta sınıfın en başarılı üyelerinden biri olmayı da başaracak gibi. Samsung da yaptığı açıklamalarda bu konuda oldukça iddialı olduğunu belirtti.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler