Galaxy On5 Pro ve Galaxy On7 Pro Modelleri Tanıtıldı!

Akıllı telefon pazarının öncülerinden olan Samsung, geçtiğimiz senelerde çıkardığı telefonların iyileştirilmiş hallerini piyasaya sürerek farklı bir yaklaşımda bulunmuştu. Bu davranışına devam eden Samsung, Galaxy On cihazları için de bu yola girdiğini görüyoruz. Orta seviye ve giriş seviye arasında kalan bu cihazlar, günümüz ihtiyaçlarına göre restore edilerek Pro versiyonları tanıtıldı.

samsung-galaxy-on5-pro-ve-galaxy-on7-pro-modellerini-duyurdu-705x290

Galaxy On5 ve Galaxy On5 Pro karşılaştırması

  • İlk önce 5 inç boyutlarında HD ekrana sahip olan bu cihaz, TFT teknolojisine sahip. Burada bir iyileştirmeye gidilmediğini ve sabit kaldığını görüyoruz. Fiyatına göre yeterli bir özellik sunduğunun altını çizelim.
  • İşlemci olarak her iki sürümde de kendi ürettiği Exynos 3475 4 çekirdeğe sahip 1.3 Ghz hızında bir çipset bulunuyor. Grafik ara birimi olarak Mali-T720 tercih edilmiş.
  • İşte iyileştirmenin olduğu noktaya geldik! 1.5 GB RAM hafızası, 2 GB RAM olarak güncellenmiş. Ayrıca depolama ara birimi olarak da 8 GB seviyesinde 16 GB seviyesine çıkmış.
  • Arka tarafta 8 MP kamera ve ön tarafta 5 MP kamera değişmemiş olarak görünüyor. Son olarak 2600 mAh bataryaya sahip olacak.

Cihaz geçen sene 150 dolar fiyatında satışa sunulurken Galaxy On5 Pro fiyatı ise 137 dolar olarak daha cazip bir hale gelmiş.

Samsung-Galaxy-On5-Pro-and-On7-Pro-front-and-back

Galaxy On7 ve Galaxy On7 Pro karşılaştırması

  • Görünüş ile başlayacak olursa; 5.5 inç boyutlarında HD ekrana sahip olan bu cihaz, TFT teknolojisine sahip. Galaxy On5 Pro cihazında olduğu gibi bu alanda bir iyileştirmeye gidilmediği görülüyor.
  • İşlemci anlamında iyileştirmeye giden firma, yeni modelinde Snapdragon 410 işlemcisi kullanacağını söylüyor. Ayrıca grafik ara birimi olarak da Adreno 306 işlemcisini tercih edecek. Burada önemli bir iyileştirmeye gidildiğinin altını çizelim.
  • Galaxy On5 Pro cihazında da görülen RAM artışı, burada da bulunuyor. Galaxy On7 Pro cihazı 2 GB RAM ve 16 GB depolama ara birimi restoresi görmüş.
  • Arka tarafta 13 MP kamera ve ön tarafta 5 MP kamera değişmemiş olarak görünüyor. Son olarak 3000 mAh bataryaya sahip olacak.

Cihaz geçen sene 200 dolar fiyatında satışa sunulurken Galaxy On7 Pro fiyatı ise 167 dolar olarak daha cazip bir hale gelmiş.

Burada dikkat çeken nokta; her iki cihaza yeni özellikler eklenmesine rağmen, fiyat anlamında önemli düşüşler yaşamış olması. Böylelikle daha uyguna, daha kaliteli özelliklere erişmek, geçen seneye göre daha uygun olduğu söylenebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler