Galaxy Note 7’de Bulunan Özellik iPhone 8’e Geliyor

Teknoloji dünyasının devi Apple markasının merakla beklenen modeli iPhone 8 hakkında her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulması beklenen model, iddialara göre yüz ve hareket tanıma özelliğine sahip olacak.

TOUCH ID TEKNOLOJİSİNİN YERİNİ ALACAK

AppleInsider’ın haberine göre merakla beklenen iPhone 8, lazer sensör ve ön kameranın yanında yer alan kızıl ötesi sensörden faydalanarak kullanıcıların yüzünü tanıyacak. KGI Securities analisti Ming-Chu Kuo ve Asya tedarik zinciri yeni seride yüz tanıma ve iris taraması gibi gelişmiş biyometrik özelliklerin yer alacağını önceki açıklamalarında belirtmişti. Bu açıklamalar da göz önünde bulundurulunca edinilen bilginin doğruluk payı artıyor. Yüz tanıma özelliğinin yeni modele eklenmesi durumunda, kullanıcılar telefonlarının kilitlerini yüzlerini taratarak açabilecek. Böylece yüz tanıma özelliği iPhone ile özdeşleşen Touch ID teknolojisinin yerini alacak.

Güvenlik açısından İOS cihazların kalitesini arttıracak bu özelliğin yanında iPhone 8’de hareket tanıma özelliğinin de bulanabileceği düşünülüyor. Bu iddialara göre kullanıcılar, telefonlarının ses düzeylerini hareketleri ile kontrol edebilecekler. Bu bilgilerin doğruluk payı ise ilerleyen aylarda belli olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler