Galaxy Note 7 Siparişi Açıldı

Samsung’un uzun süredir konuşulan teknolojileri arasında akıllı telefonları bir adım önde yer alıyor. Akıllı telefonlar konusunda bir adım önde giden Samsung’un bu sene en çok konuşulan modeli ise Note serisinin yeni üyesi Note 7 oldu. S serisiyle eş değer gitmek için yenilenme hareketine dahil edilen Note 7 akıllı cihazları için ise artık sayılı günlerin kaldığını da belirtelim. Zira Samsung tarafından henüz Note 7 konusunda resmi bir açıklama bulunmasa da şu ana kadar telefonun birçok özelliği sızdırılmıştı. Sızdırılan bu bilgiler arasında Note 7 için tanıtım zamanı da yer almıştı. Açıklanan bilgilere ve Samsung’a yakın kaynaklara göre Ağustos ayının ortalarında tanıtılması beklenen telefon hakkında geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir gelişme de yaşandı.

Ön Siparişler Başladı

Henüz telefonun tanıtımı yapılmasa da bilgi sızdıran kaynakların güvenilirliğinden mi yoksa Samsung tarafından mı bir güvence alındı bilinmez ama Note 7 için ön siparişler başladı. Kısa süre önce başlayan ön siparişlerin kaynağı ise Dubai oldu. Dubai genelinde ön siparişe açılan modelin piyasaya sürülme zamanı olarak ise Ağustos’un 20’si gösterildi. Ön sipariş tarihi açıklanmasına karşılık olarak henüz her hangi bir görsel ya da demo tasarım sunumu da yapılmadı. Bunun için tanıtımın yapılmasının beklendiği de iddia ediliyor.

Sahte Note 7’ye Dikkat

Bununla beraber ön siparişe çıkan ürünlerin sahte ürünler olabileceği de iddia ediliyor. Daha önce Apple’ın Eylül ayında piyasaya sürmesinin beklendiği akıllı telefonu iPhone 7 için de benzeri bir durum yaşanmıştı. Henüz telefon tanıtıma dahi çıkmadan Çin kaynaklı bazı merkezlerde piyasaya çıkmıştı. Benzeri bir durumun Note 7 içinde yaşanabileceği belirtiliyor. Liste fiyatı 850 Euro gibi bir rakam olması beklenen telefonun bu rakamın çok altı fiyatlara satılan sürümleri konusunda kullanıcılarda Samsung tarafından uyarıldı. Ön siparişe açılan Note 7 ürünlerinin de sahte mi yoksa gerçek mi olduğu konusunda henüz net bir bilgi yok. Samsung’un da bu konuda yakın zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler