Galaxy Note 7 Lite Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Samsung’un yaz ayaları içerisinde yapacağı tanıtımda en çok merak edilen telefonlarının başında Galaxy Note 7 geliyor. Şirket tarafından alınan radikal kararla beraber S serisine eş değer gelmesi için Note 7 olarak piyasaya sürülmesi kesinleşen Note serisinin yeni üyesi için sayılı günler kala yen, detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak telefonun ekran boyutu RAM bellek miktarı gibi detaylar sızdırılmış ve Note 7’nin teknik özellikler açısından oldukça olumlu çözümler ortaya koyacağı belirlenmişti. Henüz resmi tanıtım yapılmasa da telefon ile ilgili yeni detaylarda gelmeye hızla devam ediyor. Daha önce hep Galaxy Note 7 ile ilgili yeni detaylar paylaşılırken son gelen bilgiler ise Galaxy Note 7 modelinin yalnız kalmayacağını gösteriyor.

Yeni İşlemci Modeli

İddialara göre Samsung Galaxy Note 7 için tıpkı S7 telefonlarda olduğu gibi S7 ve S7 Edge gibi iki farklı model piyasaya sürecek. Bu noktada Galaxy Note 7 Lite adı verilen farklı bir serinin daha piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu detayı ise aslında Samsung’un GeekBench testleri ortaya çıkardı. Testlerde farklı bir işlemci numarasıyla yer aldığı gözlenen Galaxy Note 7’nin Snapdragon 820 işlemcisini kullandığı gözlemlendi. Neredeyse kesinleşen işlemci modelinden farklı bir işlemci görüntülenmesi ise kafaları bir hayli karıştırdı.

Yeni Modelin Adı Galaxy Note 7 Lite Mı?

Bununla beraber söz konusu iddialara göre yeni modelin adının Galaxy Note 7 Lite olacağı düşünülüyor. Test sonuçlarında da Galaxy Note 7 Lite adı ile yer alan modelin gerçekten adının bu olup olmayacağı bilinmiyor. Fakat sızdırılan bilgilere bakılırsa Galaxy Note 7 için de iki farklı model düşünülüyor gibi. Hemen belirtelim şuan için Samsung’un bu konuda en ufak bir açıklaması bile bulunuyor. Aslında bu zamana kadar Note serisinde de böyle bir uygulamaya çok fazla başvurulmasa da son dönemde modelin S serisi ile beraber yürütülme kararının alınması ve benzeri haberlerle beraber artık Galaxy Note 7 Lite ile karşılaşma ihtimalimizin de yüksek olduğunu belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler