Galaxy Note 7 Kıvrımlı Ekran Teknolojisiyle Geliyor

Samsung’un en başarılı serilerinden biri Note serisi. En az “S” serisi kadar ilgi çekmeyi başaran serinin bu kadar başarılı olmasının nedeni ise ne tam olarak bir tablet olması ne de tam olarak bir akıllı telefon olması. Note serisi tam bu iki ürün arasında anılan phablet adı verilen akıllı bir cihaz. Bu sayede kullanıcılar Note serisi cihazları hem akıllı telefon gibi kullanabiliyor hem de tablet gibi Note serisinden yararlanabiliyor. Bir nevi ikisi bir arada akıllı telefon olarak gösterilen Note serisinin SPen akıllı kalemlerinin de serinin tercih edilmesinde büyük bir artısı olduğunu söylemek gerekiyor. Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber Note serisinin yeni üyeleri de kullanıcıların merakla beklediği akıllı cihazlar arasında yer alıyor. Samsung da bu durumun farkında olsa gerek en az amiral gemisi “S” serisi kadar Note serisine de önem veriyor. Nitekim bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Note serisinin yeni üyesi olacak olan Note 7’de duyuruldu.

İris Tarayıcısı Ve Yeni Ekran Teknolojileri

Note 7 serisinin duyurulmasının ardından yavaş yavaş yeni seriye ilişkin detaylarda belli olmaya başladı. Sızdırılan ilk bilgilere göre Note 7 üzerinde İris tarayıcı sisteminin olacağı iddia edilmişti. Söz konusu iddialara göre telefon güvenliği de bu sistemle sağlanacak. Fakat henüz iris teknolojisinin sadece bir iddiadan ibaret olduğunu söylemek gerekiyor. Zira henüz bu serde yeni teknolojiye geçilip geçilmeyeceği kesin değil. İris teknolojisinden farklı olarak ise kıvrımlı ekran teknolojisi konusunda daha somut kanıtlar yer alıyor.

Kıvrımlı Ekran Teknolojisine Geçilecek Mi?

İddialara göre kıvrımlı ekran teknolojisi Note 7 ile beraber biraz daha boyut değiştirerek yeni nesil kıvrımlı ekran teknolojisine dönüştürülecek. Daha önceki “S” serilerinden farklı olarak artık kıvrımlı ekran çok daha işlevsel olacak. Bununla beraber tek taraflı değil çift taraflı kıvrımlı ekran teknolojisi de kullanılabilir. Düz ekran olmayacağına büyük ölçüde karar verilen Note 7’nin nasıl bir kıvrım teknolojisine sahip olacağı ise yakın zamanda yapılacak olan yeni tanıtımla ortaya çıkacak. Diğer teknolojilerinde yine yapılacak tanıtımla ortaya çıkacağını da belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler