Galaxy Note 7 İle İlgili Yeni Özellik Detayları Belli Oldu

Samsung’un akıllı telefon serilerinden biri olan Note serisi, gerek akıllı kalem özelliği gerekse de geniş ekran ayrıcalıklarıyla kısa süre içerisinde dev markanın amiral gemilerinden biri haline gelmişti. Aslında telefon ile tablet arasında sayabileceğimiz bir cihaz olan Galaxy Note serisi özellikle iş sektörlerinde en büyük yardımcılardan biri olarak dikkat çekiyor. Daha önce çıkardıkları serilerle büyük başarı kazanan ve satış rakamlarını da zirveye taşıyan Samsung şimdilerde ise Note serisinin yeni ürünü Galaxy Note 7 üzerinde çalışmalara başladı. Akıllı telefon serisi ile doğru orantılı olarak gitmek isteyen Samsung Note 6 ürününü çıkarmadan doğrudan Galaxy Note 7 ile piyasaya çıkacağını duyurmuştu.

Kıvrımlı Ekran İle Geliyor

Bu bağlamda Galaxy Note 7 için ilk tanıtım videosu da yayınlandı. Yayınlanan videoda ise belli başlı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ilk detay tasarım konusunda oldu. Videodaki tasarıma bakacak olursak artık Galaxy Note 7 ile beraber Samsung’un kıvrımlı ekran teknolojisine geçeceğini söyleyebiliriz. İlk videoda yer alan tasarım bu yönde. Ekran dışında ise en çok vurgu yapılan konulardan biri aslında Galaxy Note 7’nin S-Pen özelliği. Eski serilerde de en beğenilen özellik olarak dikkat çeken S-Pen özelliği Galaxy Note 7 serisinde çok daha işlevsel hale getirilecek. Fakat şuan için ne gibi detayların telefonda yer alacağı bilinmiyor.

Teknik Özellikler Tatmin Edici

Net bir açıklama yapılmasa da ilk gelen bilgilere göre Galaxy Note 7 teknik özellikler konusunda da bekleneni verecek gibi. Zira yeni seride 5.8 inç ekran ve 2K çözünürlük desteği geleceği düşünülüyor. Ayrıca Ram miktarının da 6 GB gibi oldukça tatmin edici bir düzeyde düşünüldüğü de gelen detaylar arasında. Ekran tercihi konusunda Super AMOLED tercihinden vazgeçmeyecek olan Samsung’un kıvrımlı ekran teknolojisinde nasıl bir fark ortaya koyacağı da merak konusu. Tüm detaylarıyla beraber yeni Galaxy Note 7’nin ise tanıtımının kısa süre sonra yapılması bekleniyor. Geri kalan tüm detaylar bu tanıtımda ortaya koyulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler