Galaxy Note 7 İle İlgili Detaylar Kesinleşiyor

Samsung Galaxy S7 serisinden sonra şimdiden Galaxy Note 7 ile gündeme gelmeye başladı. Akıllı kalem, giriş ekranında not tutma gibi birçok ayrıcalığıyla sadece bir akıllı telefon değil aynı zamanda tablet olarak da sınıflandırılan Galaxy Note serisinin yeni elemanı olacak olan Galaxy Note 7’nin duyurulmasının hemen ardından ise yeni akıllı seriyle ilgili olarak detaylarda bir bir belli olmaya başladı. Samsung tarafından henüz bir tanıtım etkinliği yapılmamış olsa da bugün itibariyle birçok yeni detayın da ortaya çıktığı belirtildi. Ortaya çıkan detaylara göre ise Galaxy Note 7 epey iddialı geliyor.

Artık Galaxy Note Serisinin S Serisiyle Beraber Devam Edeceği Kesin  

Belli olan ilk detay Galaxy Note serisinin ismiyle alakalı oldu. Samsung’a oldukça yakın kaynaklardan verilen bilgilere göre Samsung’un Galaxy Note serisini artık S serisi ile beraber devam ettireceği açıklandı. Galaxy Note 6’nın çıkmayacağı da böylelikle kesinleşti. Bununla beraber bundan sonraki Galaxy Note serisinin S serisiyle beraber 8,9 olarak devam edeceği de açıklandı. İsmin kesinleşmesiyle beraber ekran özellikleri ve birçok teknik detayda kesinleşti.

Teknik Özellikleri Oldukça Tatmin Edici

Galaxy Note 7 ile ilgili kesinleşen teknik detaylar kullanıcıları epey memnun edecek. Zira belli olan teknik detaylara göre Samsung bu seride 5,8 inç ekran kullanacak. Bununla beraber ekran tercihinde yine sürpriz yapmayacak olan Galaxy Note 7’de Super AMOLED ekran kullanılacak. Ekran özelliklerinin yanı sıra yeni seride merak edilen bir diğer detay ise işlemci konusu olmuştu. Elde edilen bilgilere göre Note 7 üzerinde Exynos 8890 ve Snapdragon 823 işlemcileri yer alacak. Frekansları oldukça yüksek tutulacak olan işlemciler telefonun donma sorunu yaşamamasını sağlayacak. Tabi tüm bu işlemci hızının 6 GB Ram miktarıyla destekleneceğini de açıklayalım. 64 bit değerine de sahip olacak olan Note 7 aslında bilgisayarlarla yarışabilecek düzeyde teknolojiye sahip. Kesinleşen bir diğer detay ise kamera konusunda. Zira Note 7’de 12 Mega piksel arka kamera ve 5 mega piksel ön kamera kullanılacak. Bunun dışında İris tarayıcı teknolojisi de Note 7 üzerinde bulunan bir diğer teknoloji olacak. Tüm bu özellikleriyle beraber Note 7 telefonların 799 Euro gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler