Galaxy Note 7 Çıkmanda Galaxy S8 Haberleri Geldi!

Akıllı telefon sektörünün öncüsü olan Samsung markası, Galaxy ailesi telefonlarıyla önemli işler başarmaya ve amiral gemisi cihazlarıyla kullanıcıların aradığı üst düzey deneyimini sunmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere 4 gün sonra tanıtılması ve kullanıcılarla buluşması beklenen Galaxy Note 7 cihazı, Amiral gemisi kullanıcılarının en çok beklediği haberlerden birisiydi. Ancak daha Galaxy Note 7 cihazı resmi olarak tanıtılmadan Galaxy S8 hakkında konuşulmaya ve haberler gelmeye başlandı!

Gözler Galaxy S8 cihazında

Öncelikle cihaz için önemli bir sızıntı mevcut değil, ancak üzerinde konuşulması muhtemel birkaç konu ve bilgi bulunuyor. Yapılan açıklamalar ve sene içerisinde gerçekleşen etkinliklerde alınan bu bilgilerle birkaç sonuç elde etmek mümkün.

Öncelikle günümüzün vazgeçilmez teknolojisi olacak olan Sanal gerçeklik, Galaxy S8 cihazı ile önemli bir noktaya gelmesi bekleniyor. Bildiğiniz üzere Galaxy S7 ile beraber ortaya çıkan VR desteği ve Samsung markasının Sanal gerçeklik alanındaki çalışmaları, Galaxy S8 cihazında daha dikkat çekilir ve üzerine durulmuş olması bekleniyor.

nexus2cee_Screenshot-159

VR Anlamında Başarılı Olacak!

Öncelikle daha iyi bir görüntü işleme yeteneğine sahip olması beklenen Galaxy S8 cihazı, yanında getireceği donanımda da önemli modifikasyonlar üzerine gelişmeler elde edebilir. DayDream desteği ile VR anlamında fark yaratması beklenen Galaxy S8 cihazı, bu farkı 4K kalitesinde olan Ultra HD çözünürlükteki kameradan alması muhtemel olarak karşılanıyor. Tabi böyle bir ekranı beslemekte biraz sorun yaratabilir.

Çift Kameraya Sahip Olması Bekleniyor

Bildiğiniz üzere son günlerde birçok Üst düzey akıllı telefon, çift kamera özelliğine sahip olarak geliyor. Bunun sağladığı yazılımsal gelişimlerle beraber kazandırdığı görüntü üzerine iyileştirmeler, daha net fotoğrafların çekilmesinde ve hatta gereksiz titreşimlere engel olacak.

Derinlik algısı ve bir bölgeye yoğunlaşmış kaliteli pozlar sağlayacak olan Çift kamera, ayrıca video çekiminde de önemli görüntüsel deneyimler sunması bekleniyor.

7120c298245c6d0ba25e12e61d7279797308e893

Böylesi özellikleri taşıması içinde muhtemelen işlemci olarak Snapdragon 830 gibi bir donanım tercih edilecektir. Kesin olmamasıyla beraber bu işlemci seçilirse, muhtemelen 6 GB RAM gibi bir bellek tercih edilebilir. Ancak bunun yerine SD 823’de tercih edilebileceğini hatırlatalım.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler