Galaxy Note 5 İçin Yeni Güncelleme

Samsung’un akıllı telefonları arasında en çok satılanlarından biri olarak gösterilen Note serisi son dönemin en teknolojik telefonlarından da biri olarak biliniyor. Özellikle 2 Ağustos tarihinde Samsung tarafından tanıtımı yapılan yeni seri Note 7 ile beraber bir kez daha gündeme gelen Samsung, yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen serinin yeni telefonundan önce ise Note 5 serisi ile beğeni toplamayı da başarmıştı. Serinin şimdilik piyasadaki en güncel versiyonu olan Note 5 için Samsung ise yazılım desteğini kesmedi. Her ne kadar yakın zamanda Note 7 geliyor olsa da dev firma Note 5 içinde ardı ardına güncellemeler yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde de Note 5 için yeni bir güncelleme daha yayınlandı.

Sistem Açıkları Kapatıldı

Yeni Güncelleme ise bu kez Android işletim sistemi hakkında olmadı. Bu kez gelen yeni güncelleme doğrudan telefonun sistem güvenliği için yayınlandı. Söz konusu güncellemeyle beraber Note 5’in sistem açıkları da tamamen kapatıldı. Ayrıca yeni Google güvenlik önlemlerinin de eklendiği güncelleme ile Note 5 çok daha kararlı hale getirildi. Sistem güncellemesi ise 35 MB boyutunda olarak kullanıcılara sunuldu.

Note 5 İçin Yazılım Desteği Devam Edecek

Özellikle tepe modelleri için sürekli yeni güncelleştirmeler yayınlayan Samsung’un Note 7 çıkışından sonrada Note 5 için yazılım desteğine devam edeceği de belirtildi. Samsung tarafından yapılan açıklamayla beraber bundan sonra Android sürüm güncelleştirmesi alır mı bilinmez ama Note 5 için sistem güncellemelerinin devam edeceği de kesin. En azından güvenlik açıklarını kapatmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayacağı belirten Samsung’un bu stratejisini S6 serisi akıllı telefonlarda da devam ettireceği düşünülüyor. Bundan sonraki güncellemelerin Android yeni sürümünü içerip içermeyeceği ise merak konusu oldu. Zira Android’in yeni sürümü olan Android 7.0’ı hangi modellerin alacağı henüz tam olarak belli değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler