Frankenphone Çift İşletim Sistemine Sahip Olacak

Gün içerisinde sizlere paylaştığımız içeriklerden birisinde çift donanıma sahip olan cihazların popülerliğinden bahsetmiştik. Bu haberin üzerinden saatler geçmesine rağmen Çin kanadından farklı bir çift öğe özelliğiyle ortaya çıkan bir akıllı telefon konusu haber oldu! Oldukça ilginç bir konseptle gelen Frankenphone adlı cihaz, iki işletim sistemine sahip bir telefon olarak geliyor!

Hem Android Hem Windows!

Çift ekran, çift hoparlör ve çift kamera özellikleriyle çeşitli alanlarda üstünlük gösteren farklı telefon modellerine bir yenisi daha eklendi! Çift işletim sistemine sahip olan cihazlar! Aslında oldukça ilginç ve bir o kadarda kulağa hoş gelen bir özellik. Çin pazarında ortaya çıkan bu özellik, Frankenphone adlı telefon ile kullanıcılara bu özelliği sunuyor. Garip bir telefon olan Frankenphone adlı model, hem Android işletim sistemine hem de Windows 10 işletim sistemine sahip olarak geliyor.

cift-isletim-sistemli-ve-projektorlu-7-inclik-dev-frankenphone-1469890896

Android işletim sistemi, Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile birlikte gelirken, Windows 10 işletim sistemi, bilgisayarlar için olan sürümü bulunacağı ve mobil sürümü bulunmayacağı söyleniyor. Bu durum oldukça ilginç bir özelliğe sahip olduğunu söyleyelim.

Frankenphone Projeksiyona Sahip Bir Telefon!

Bu telefonun bir ilginç yanı ise üzerinde bir projeksiyon aletinin olması! Yani geçtiğimiz yıllarda IPhone serisinin yeni cihazlarını beklerken hep gördüğümüz ve artık inanmayı bıraktığımız konseptlerden birisi olan ekranı duvara yansıtma özelliği, Frankenphone cihazında gelmiş bulunuyor!

Frankenphone cihazının teknik özelliklerine göz attığımızda 7 inç boyutlarında bir telefon ve bilgisayar arası bir cihaz olduğunu söylememiz mümkün. Cihaz üzerindeki projeksiyon aleti, 35 lumenlik bir donanım olup, 100 inç boyutlarına kadar kaliteli bir görüntüyü yansıtmaya yarıyor.

5318249a8b9b959395127a09f983226ea64d2ebb

Cihaz üzerinde işlemci olarak Intel Atom 8300 donanımı tercih edildiği görülüyor. Tabi ki böylesine büyük ve özellikli bir cihaza ekran olarak 1080p kalitede bir donanım eklenmiş. Bu özellikleri kaldırması içinde 4 GB RAM ile desteklendiğini söyleyebiliriz. 13 MP çözünürlükteki kamerası ile birlikte bu cihazı 2910 mAh bir batarya besliyor.

Frankenphone fiyatı ise yapılan tahminlere göre 600 dolardan yukarıda olması bekleniyor. Frankenphone cihazının satış tarihi ve tanıtım tarihi olarak 1 Eylül olması muhtemel olarak karşılanıyor. Bu tarihten önce cihazla ilgili birkaç bilgi daha paylaşılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler