Fitbit Akıllı Saat Pazarına Yöneliyor

Fitbit isminden de anlaşılacağı üzere kullanıcılarına aktivite takip cihazlarını sunan bir marka olarak biliniyor fakat son dönemlerde akıllı saatler üretmeye meraklı gözüküyor. Marka, Fitbiz Blaze ve Surge gibi akıllı saatler üreterek akıllı saat pazarına da giriş yapmış durumda. Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklama da yeni akıllı saatlerin geleceğini belirtiyor.

Fitbit CEO’su James Park son yaptığı açıklama ile piyasaya yeni akıllı saatler sürmeyi planladıklarını duyurdu. Fitbit giyilebilir cihaz pazarının lideri konumunda yer alıyor fakat son zamanlarda bu sektör genelinde durgunluk yaşanıyor. Bu durumda olumsuz etkilenen Fitbit’in birçok çalışanıyla yollarını ayırdığı haberi geçtiğimiz günlerde yayılmıştı. Şirketin bu zorlu dönemi atlatmak adına akıllı saat pazarına yönelmeye devam ediyor.

Giyilebilir Teknoloji Pazarında da Yerini Koruyacak

James Park’ın yaptığı açıklamalara göre Fitbit giyilebilir cihaz pazarında büyümeye devam edebilmek için ana cihazlarına devam ederken akıllı saat pazarında da yer almak istiyor. Şirket, akıllı saat pazarında dünya çapında bir konuma gelerek gelirini 10 milyon dolar pay elde edecek şekilde arttırmayı hedefliyor.

Akıllı saat pazarında iddialı hamleler yapan Fitbit 2016 yılında Pebble ve Vector’u da bünyesine katmıştı. Günümüzde akıllı saat pazarında Samsung ve Apple gibi üreticilerin yer alması, Fitbit’i iddialı modeller ile piyasaya çıkmak durumunda bırakıyor. Fitbit Blaze beklenilen ilgiyi görememişti, şirketin yeni cihazları ise merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler