Eski Nexus Modelleri Android Güncellemelerinden Mahrum Kalacak

Android sürekli güvenliği arttıran ve yenilenen güncellemelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ederken eskiden Google’ın Android öncüsü olan Nexus’un eski cihazları bu güncellemelerden mahrum kalacak.

Google 2010 senesinde Nexus ile birlikte pek çok mobil cihaz ve tablet geliştirerek kullanıcısıyla buluşturdu. Android güncellemelerini hemen alan Nexus bu özelliğiyle beğenileri topluyordu. İlerleyen zamanlarda Google, Nexus yerine yoluna Pixel ile devam etme kararını aldı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Google Pixel ve Google Pixel XL beğenileri topladı.

Yakın bir zamanda Android Nougat 7.1.2 güncellemesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Google, kullanıcılarını Android Beta Programı kapsamında bu sürümü denemeye davet etti. Android Beta Programı’na uygun olan cihazlar Pixel, Nexus 5X ve Nexus 6P olarak açıklanırken Nexus 6 ve Nexus 9 devre dışı bırakıldı. Google artık Nexus 6 ve Nexus 9 cihazlarının beta sürecinde yer almayacaklarını ve gelecek güncellemelerden mahrum kalacaklarını resmi olarak açıkladı. Bu son gelişme Nexus’un, Google tarafından tamamen geride bırakılacağına işaret ediyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler