En Yeni Nvidia Titan X Tanıtıldı!

Teknolojinin en büyük devrimi olan bilgisayarlar, günümüzün vazgeçilmez araçları olarak görebiliriz. Telefonlarımızın ve diğer teknolojik aletlerimizin ulaşacağı ütopik nokta olarak düşünülen bilgisayarların en önemli parçalarından biri olan grafik arabirim, yani ekran kartları; bizi farklı dünyalara sokmaya yetiyor. İşte ekran kartı üreticisi olan Nvidia markasının son harikası Titan X tanıtıldı!

GTX 1080’den Daha Güçlü!

Günümüzde artık her bilgisayarda giriş seviyesi üstünde bir ekran kartı bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun sebebi ise gelişmekte olan bilgisayar ve internet çağının biz getirdiği ekstra özellikleri gösterebiliriz.

Ayrıca Sanal gerçeklik dünyasının ortaya çıkması ile artık buna uygun ekran kartlarını tercih etmek ve orta seviyeli ekran kartlarının da bu klasmana yükseldiğini görmek mümkün. Özellikle Nvidia bu alanda önemli işler yapıyor.

İşte Nvidia Titan X ekran kartı, Nvidia’nın en son tanıtmış olduğu GTX 1080 ekran kartından daha da güçlü ve daha da performanslı bir cihaz olarak karşımıza geliyor!

Nvidia Titan X Özellikleri Neler?

Öncelikle Nvidia Titan X ekran kartında yeni Paskal mimarisi bulunuyor. Bu mimari ile gücüne güç katan ekran kartı, GP102 CPU içererek en son çıkarmış olduğu ve oyuncuların ilgi odağı GTX 1080 ekran kartından daha güçlü bir pozisyona gelmiş durumda.

Bu ekran kartı ile oyun deneyimlerinizde önemli bir fark görmeniz mümkün. Oyunlarda en üst ayarlarla beraber 4K çözünürlükte bir kaliteyi 60 FPS ile oynamak ister misiniz? İşte Nvidia Titan X bunu size sağlayabilecek güçte!

nvidia-titan-x-ozellikleri-ve-fiyati

Cihaz tam olarak 12 GB GDDR5X bellek çözümüne sahip olduğunu belirtmekte büyük fayda var. Ayrıca cihaz üzerinde tam olarak 3584 CUDA çekirdeğinin bulunduğunu da söylemek gerekiyor.

Cihaz standart bir şekilde kullanıldığında 1.41 GHz hızlarında çalışabilen bir çekirdeğe sahip iken boost özelliği ile bu hız kısa süreliğine 1.53 GHz seviyelerine kadar çıkabiliyor. Yoğun örüntü işleme olduğu sahnelerde bu özelliği açarak FPS düşüşlerini engelleyebilir ve oyun deneyiminizi yarıda kesmeden devam edebilirsiniz.

Nvidia Titan X Fiyatı

Nvidia Titan X cihazı yapılan açıklamalara göre 2 Ağustos ayında satışa sunulacak. Satışa sunulacak Nvidia Titan X fiyatı ise tam olarak 1200 dolar etiketine sahip olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler