Dünyanın İlk USB-C Özellikli Monitörü

BenQ tarafından daha çok profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirildiği belirtilen yeni monitör PD27100QC piyasaya çıkıyor. 27 inç ekran boyutuna sahip monitör Quad HD çözünürlük sunarken IPS LED panel kullanıyor. Geniş görüş açı performansı ile birlikte %100 sRGB renk doğruluğu özelliğine sahip monitör, BenQ tarafından dünyanın ilk USB-C yerleştirme istasyonuna sahip monitörü olarak gösteriliyor. Monitör, USB-C kablosu sayesinde dizüstü bilgisayarı şarj edebilme, veri taransferi gerçekleştirme, ses ve video aktarma gibi yeteneklere sahip.

Hollywood’da ve diğer medya sektöründe kullanılan renk kalitesindeki renklerle üretilen monitör, profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Renk uzmanı Technicolor tarafından ekranı kalibre edilen monitör keskin görüntü kalitesi ile 2560 x 1440 piksel çözünürlüğüne sahip. HDMI 1.4,  USB 3.0 ve DisplayPort gibi bağlantılara destek veren BenQ monitörün yenileme hızı ise 60 Hz. olarak belirtildi. Ayrıca ürün VESA standart aparat sayesinde dileyen kullanıcılar tarafından kolayca duvara monte edilebilecek.

BenQ, PD2710QC olarak adlandırdığı monitörünün resmi satış fiyatı ve çıkış tarihini henüz açıklamadı. Marka, 2K çözünürlüğe sahip bir önceki PD2700Q modelini 359 dolar üzerinden satışa sunmuştu. Teknoloji dünyasında, USB-C özelliği ile merakla beklenen yeni monitörün satış fiyatının çok daha yüksek olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler