Dizüstü Gibi Tablet; Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung tarafından yakında tanıtımı yapılacak olan, yeni Tab S8 tablet serisinin en üstüne konumlandırılan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra modeli hakkında yeni bir sızıntı yapıldı.

Samsung Galaxy Tab S8 Serisi; Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra olmak üzere 3 modelden oluşuyor. 9 Şubat tarihinde Samsung Galaxy S22 akıllı telefon serisiyle beraber yeni tablet serisi de tanıtılacak.

Paylaşılan sızıntı fotoğraflarda, Galaxy Tab S8 Ultra modelinin adeta bir dizüstü bilgisayar gibi karşımıza çıkacağını görüyoruz.

Tablet için dokunmatik yüzeye sahip bir klavye geliştiren Samsung, tableti dik tutmak için özel bir tasarım kullanmış. Böylece Galaxy Tab S8 Ultra, dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. Ancak, Android işletim sistemi ile gelen tabletlerin, henüz windows yüklü dizüstülerin yerini alması beklenmiyor.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra tablet modeli; 14,6 inç büyüklüğünde ve 120 Hz ekran tazeleme hızına sahip OLED ekran kullanacak. Tablet gücünü Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden alıyor. Cihazda 45W hızlı şarj desteğine sahip 11.500 mAh pil yer alacak.

Android işletim sistemi yüklü tabletin ekranında, çentik içinde 12MP + 12MP olmak üzere iki kamera bulunuyor. Tab S8 Ultra’nın arkasında ise 13MP + 6MP iki kamera yer alıyor. Cihazda 8GB, 12GB ve 16GB RAM ile 128GB, 256GB ve 512GB depolama alanı seçenekleri sunulacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler