Dell’den Okullar İçin 70 İnçlik İnteraktif Tahta

Amerikan merkezli teknoloji dünyasında faaliyet gösteren Dell markası yepyeni bir interaktif tahta modeliyle gün yüzüne çıkıyor.

Temel olarak eğitim kurumlarında ve konferans salonlarında kullanılması için üretildiği ifade edilen ekran ilk önce son derece büyük boyutlarıyla dikkat çekiyor. 70 inç büyüklüğe sahip olan Dell interaktif ekranı üzerinde eğitim materyalleri rahatlıkla kullanılabilirken öte yandan sunum yapan kişiler için de büyük bir pratiklik sağlamasıyla ön plana çıkıyor.

Herkes tarafından bilindiği üzere son birkaç yıldır dünya genelinde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de eğitimde teknolojinin imkanlarından aktif bir şekilde faydalanılmaya başlanmıştır. Dell C7017T model adıyla gün yüzüne çıkan interaktif ekranın da eğitimde kullanılan teknolojiye yeni bir boyut getirmesi bekleniyor. Eski interaktif tahta teknolojilerine kıyasla son derece hızlı işlem yapabilmesi sayesinde kullanıcılara hem pratiklik hem de özgür kullanım olanakları sağlıyor.

Dell’in yanı sıra bu denli büyük interaktif tahta modelleri Microsoft tarafından da üretiliyor. Surface Hub serisi olarak ifade edilen Microsoft’un tahtaları 84 ve 55 inç olmak üzere iki farklı versiyonuyla satışa sunuluyor. Dell’in ise sahip olduğu özelliklerle Microsoft Surface Hub serisine rakip olabileceği iddia ediliyor.

Parmak Lekesi Bırakmayan Özel Kaplama

İnteraktif tahtalarda sıklıkla dokunmatik ekranın geç algıladığı ve ekran üzerinde yoğun bir şekilde parmak lekelerinin kaldığından şikayet ediliyordu. Kullanıcıların şikayetlerini göz önüne alan Dell’in bu noktadan yola çıkarak 10 noktadan dokunmatik noktası sunarak algılama problemini tamamen ortadan kaldırıyor.

Öte yandan Dell tarafından geliştirilen özel bir kaplama malzemesiyle birlikte de parmak lekelerinin ekran üzerinde kalmasının önüne geçiliyor. Kullanıcıların isteklerine sırt çevirmeyen Dell markasının yeni interaktif tahtasının oldukça yüksek bir ilgi görmesi bekleniyor. Özellikle ilk etapta özel okullar ve büyük şirketlerde Dell C7017T modelinin yaygınlaşmaya başlaması bekleniyor.

Dell C7017T Satış Fiyatı Ne Kadar?

Ortaya çıkan detaylarda 70 inçlik büyüklüğüyle Dell C7017T model adına sahip olan devasa interaktif ekranının 5 bin dolara satışa sunulacağı ifade ediliyor. Ayrıca cihazla birlikte kullanılabilecek diğer ürünler de ekstra fiyat karşılığında satışa sunuluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler