Dell’den Flaş Android Pazarından Çekilme Kararı

Teknoloji dünyasındaki meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere teknoloji devi Dell Android pazarında Venue markasıyla faaliyet gösteriyordu. Beklenmedik bir şekilde Dell tarafından yapılan son açıklamalarla birlikte markanın Android pazarından tamamen çekilme kararı verdiği ifade edildi. Teknoloji dünyasının gündemine düşen kararın ardından yapılan açıklamalarla birlikte Android pazarından çekilme kararının altında yatan sebeplerle ilgili olarak da bilgi verildi.

İkisi Bir Arada Dizüstü Cihazlar Sebep Oldu

Dell tarafından verilen flaş kararın arkasında son zamanlarda ikisi bir arada melez dizüstü bilgisayar ve tablet modellerinin çok daha büyük bir ilgi görmesinin etkili olduğu ifade ediliyor. Dell’in düşüncelerine göre ise ilerleyen yıllarda bu cihazların çok daha büyük bir ilgi ilgi ve talep görmesi bekleniyor.

Windows’a Odaklanacak

Verilen karar ve kararın verilmesinde etkili olan sebeplerin de açıklanmasıyla birlikte Dell markasının bundan sonraki olan süreçte Windows’a odaklanacağı çok açık ve net bir şekilde anlaşılıyor.

Ayrıca önümüzdeki günlerden itibaren Dell’den yeni ikisi bir arada melez dizüstü bilgisayar modellerinin tanıtımlarının yapılması bekleniyor. Bilindiği üzere bu konseptte Dell’in XPS serisi bulunmakta ve bu seri içerisinde melez modeller yer almaktadır. Bundan sonra Dell XPS serisine daha fazla yatırım yapılması ve seri içerisinde yeni modellerin üretilmesinin hedefleneceği düşünülüyor.

Akıllı telefon pazarında faaliyet gösteren dev firmalar karşısında istediğini bulamaması da Dell’in bu kararı almasında etkili olduğu biliniyor. Tüm bu sebeplerden dolayı Android pazarından tamamen çekilme kararı alan Dell’in artık tamamen bilgisayar ürünlerine yöneleceği çok açık ve net bir şekilde görülüyor.

Dönebilir ekran ve çıkarılabilir klavye gibi çeşitli tasarımlarla satışa sunulmakta olan melez dizüstü modelleri üzerinde odaklanacak olan Dell’in farklı konsept tasarımları da gün yüzüne çıkarması bekleniyor. Sahip olduğu deneyim ve teknolojiyle Dell tarafından üretilmesi planlanan ikisi bir arada melez dizüstü modellerin büyük bir ilgi görmesine garanti gözüyle bakılıyor.

Henüz Dell tarafından yapılmış yeni bir model açıklaması ise bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler