Daydream VR Destekli Cihazlar Belli Olmaya Başladı

Google son birkaç yıldır internet teknolojileri kadar geliştirdiği ürünler ile de gündeme gelmeye başladı. İlk olarak akıllı ürün teknolojileri konusunda adımlar atan Google, kısa süre önce başka markalar tarafından üretilse de akıllı telefonlarını bir seri haline dönüştürmeye başlamıştı. Akıllı ürün teknolojilerinde belli bir adım atan Google bunun dışında son dönemin popüler teknolojisi VR gözlükler ile çalışmaya başlamıştı. VR gözlük alanında bu konuda ilk ürünlerden birini piyasaya süren Google kısa süre önce Cardboard cihazlarının haberlerini vermiş ve bu alanda piyasaya çıkan ilk gözlüklerden biri olmayı başarmıştı. Cardboard cihazlarında düşük fiyat aralığıyla beraber büyük oranda başarı elde eden Google kısa süre önce yeni cihazlarını duyurdu.

Büyük Proje İptal Edildi

Google bu noktada en büyük projelerinden birini de iptal etme kararı almıştı. Aldığı karar ile beraber Google ilk etapta HTC Vive gibi bir cihaz üreteceğini açıklasa da sonradan bu tip VR gözlüklerin üretimini durdurduğunu açıklamıştı. Yapılan açıklamadan sonra ise Cardboard ürününün bir diğer sürümü olarak gösterilen Daydream VR sürümünün de devam edeceği açıklandı. Bu konuda da önemli kararlar alan Google Daydream VR gözlükleri konusunda kesin olarak geri adım atmama kararı almıştı. Yeni üretilecek olan gözlüklerin nasıl teknolojiler barındıracağı ise merak konusu olmuştu. Tüm bu merak konusu olan noktalar ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Daydream VR Destekli Cihazlar Ortaya Çıkıyor

Bu noktada ilk olarak VR cihazların en büyük sorunu olarak gösterilen telefon uyumu konusunda adımlar atılmaya başlandı. Atılan ilk adımlarla beraber Daydream VR cihazlarının hangi telefonlar tarafından d destekleneceği bir bir ortaya çıkmaya başladı. Yapılan açıklamayla beraber ilk olarak yeni gözlüklerin daha az cihaz zile uyum sağlayacağı da belirtildi. Bununla beraber Samsung S7 uyumu kesin olarak olmayacak. Bunun dışında uyumlu olan cihazların LG V20, Nexus, Asus Zenfone 3, Moto Z, Huawei Mate 9 şuan için bu cihazlar olacağı da açıklandı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler