Çift Kameralı Huawei Honor 8 Resmen Duyuruldu

Akıllı telefon teknolojilerinde yılın modası haline gelen çift kamera teknolojisine Huawei tarafından büyük bir önem verildiği görülüyor. Resmi olarak duyurulan Huawei Honor 8 akıllı telefon modeliyle bir yıl içerisinde markanın piyasaya sunduğu dördüncü çift kameralı akıllı telefonu olacak.

12 MP çözünürlüğe sahip olan kamerada sensörlerden biri RGB diğeri ise monokromatik olarak belirtiliyor. Bu sayede çift kamerasıyla birlikte Huawei Honor 8 modeli serbest olarak odaklanabilme, 360 derece video çekebilme, gri tonlarda yüksek çözünürlük ve karanlık ortamlarda daha kaliteli video ve fotoğraf çekimi gibi özelliklere sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

Cihazın önünde yer alan kameranın da 8 MP çözünürlüğe sahip olması büyük bir beğeni topluyor. Bu kamera sayesinde oldukça kaliteli selfielerin çekilebileceği ifade ediliyor.

Huawei Honor 8 Teknik Özellikleri

5.2 inç büyüklüğündeki ekranı 2,5D kavisli tasarıma sahip olmasıyla görünüm açısından oldukça dikkat çekiyor. Telefonun tasarım detayları göz önüne alındığında çift kamera modülünün hemen altında parmak izi okuyucusunun yer aldığı görülüyor.

Kirin 950’den güç alan Huawei Honor 8 modeli grafik birimi olarak ise Mali-T880MP4 yer alıyor.

3 GB ve 4 GB RAM seçenekleriyle birlikte satışa sunulacağı tahmin edilen cihazın aynı zamanda depolama alanlarında da farklılıkların yer alacağı düşünülüyor. Android 6.0 işletim sistemiyle geleceğine kesin gözüyle bakılan Huawei Honor 8 akıllı telefon modeli 3000 mAh bataryadan güç alacak.

Huawei Honor 8 3 Farklı Versiyonla Satışa Sunulacak

  • Huawei Honor 8 3 GB RAM 32 GB 299 dolar
  • Huawei Honor 8 4 GB RAM 32 GB 343 dolar
  • Huawei Honor 8 4 GB RAM 64 GB 374 dolar

Teknik özellikleri ve tasarım detayları referans alındığında Huawei Honor 8 akıllı telefon modelinin rakip modellere oranla çok daha güçlü olduğu ve buna rağmen fiyat konusunda ise oldukça ekonomik bir etiket fiyatına sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Çin merkezli faaliyet gösteren teknoloji devi Huawei tarafından Huawei Honor 8 akıllı telefon modelinin dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde kısa bir zaman içerisinde satışa sunması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler