Çift Arka Kameralı Sahte iPhone 7 Satışa Sunuldu

Her sene aynı zaman dilimleri içerisinde Apple tarafından yeni iPhone modelleri tanıtılmakta ve ardından satışa sunulmaktadır. Bu zaman diliminden önce ise düzenli olarak Çin’de yeni iPhone modeline benzer tasarımda sahte versiyonu çıkmaktadır.

Bilindiği üzere son günlerde iPhone 7 modeline ait olduğu iddia edilen birçok sızıntı haber ortaya çıkmaya devam ediyor. Özellikleri, tasarımı, sahip olacağı teknolojiler, renk çeşitleri, depolama alanı seçenekleri, satışa sunulacak versiyonları gibi son derece önemli özellikler ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor. Çinli firmalar tarafından da ortaya çıkan bilgiler ışığında üretim yapılmaktadır.

Çift Kameralı Sahte iPhone 7

Mevcut olarak satışta bulunan sahte iPhone 7 modelinin çift arka kameraya sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor. Kısa bir süre önceye kadar iPhone 7 modelinin de çift arka kameraya sahip olabileceği belirtilse de yeni elde edilen bilgiler böyle bir özelliğin bulunmayacağı ifade ediliyor.

Rose Gold Renk Seçeneği

Apple tarafından üretilen son cihazlarla birlikte satışa sunulmaya başlanan Rose Gold seçeneği bilindiği üzere oldukça büyük bir ilgi görüyor. Bu noktadan yola çıkan Çinli üreticilerin de çift arka kameranın yanı sıra cihazı Rose Gold renk seçeneğinde satışa sunuyor.

Tasarımı, renk seçeneği ve kamerası ortaya çıkan sahte iPhone modelinin teknik özellikleri açısından nasıl bir performans ortaya koyduğu ise henüz bilinmiyor. Ayrıca firma tarafından cihazın sahip olduğu teknik detaylarda gizli tutuluyor.

İşletim sistemi olarak ise Android tabanlı olduğu belirtilen cihazın dış tasarım olarak ise gerçek bir iPhone modelinden farklı bulunmuyor. Sadece tasarım olarak kusursuz olduğu için tercih edilen bu cihazların donanım olarak ise vasatın altında kaldığı ifade edilebilir. Apple tarafından her yıl bu cihazlara karşı savaş açılıyor olsa da henüz tam olarak önüne geçilebilmiş değil.

Cihazın ilk olarak Çin’de satışa sunulduğu görülürken kısa bir süre içerisinde ülkemizin de aralarında yer aldığı birçok ülkede yasa dışı yollardan satışa sunulması bekleniyor. Oldukça düşük satış fiyatlarına sahip olan bu cihazların sadece dıştan Apple görünümü sunduğu için satın alındığı biliniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler