Casper VIA V9 İncelemesi

Casper, son dönemde çıkardığı akıllı telefon modelleriyle pazarda adını daha sık duyurmayı başardı. Firmanın başarılı modellerinden biri olan VIA V9 incelemesini sizler için hazırladık. Cihazın olumlu olumsuz tüm yönleri yazımızda yer alıyor.

Öncelikle cihazı 1000 TL bandında bir cihaz arayan kişilere tavsiye edebiliriz. Cihazın göze batan pek olumsuz bir yanı bulunmuyor.

Casper’ın diğer modelleri arasında üst seviye diyebileceğimiz bir model olan VIA V9, uygun fiyat ile kaliteli donanımları bir araya getirerek kullanıcı dostu bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Elinize aldığınızda tasarımı ve malzeme kalitesini beğeneceğinizi garanti edebiliriz. Şimdi cihazın detaylarına inelim.

Casper VIA V9, tasarımıyla dikkat çeken önemli bir model, 6.4 mm inceliğe sahip olan kasası ve bu kasanın yalnızca 124 gram ağırlığında olması V9’un tasarımsal açıdan en değerli özelliği diyebiliriz. Bunun dışında cihaz üç farklı renk modeliyle sunuluyor. Bunlar altın, yeşil ve titanyum girdi.

Yekpare bir kasadan oluşan cihaz, birçok üst segment cihazdan daha iyi bir görüntüye sahip, telefonun arkasına dokunduğunuzda metalik malzemenin kalitesini fark ediyorsunuz.

Cihaz yekpare kasadan meydana geldiğini için arka kapağı açmak mümkün olmuyor bu yüzden batarya değişimi yapılamıyor. Sol tarafa baktığımızda ses butonlarını görüyoruz. Üst tarafında yalnızca kulaklık girişi bulunan V9’un altındaysa microUSB ve hoparlörü görüyoruz.

5 inçlik AMOLED panele sahip ekranında Full HD çözünürlük sunan cihaz, görüntü kalitesinde de kullanıcısı Mutlu edecek seviyede. Ayrıca panel olarak AMOLED tercih edilmesi LCD panellere göre %17 güç tasarrufunu da hanenize ekliyor. Bu ekranın Corning Gorilla Glass 3 ile korunduğunu da ekleyelim.

Gücünü MediaTek’in MT6752M işlemcisinden alan Casper V9, grafik birimi olarak Mali-T760 kullanıyor. 16 GB dahili depolama alanı bulunan cihazda kullanabileceğiniz 10 GB’lık bir alan size kalıyor. Bu hafızayı microSD kart ile 64 GB daha arttırabiliyorsunuz. Tüm bu teknik detaylara ek olarak cihazda 2 GB RAM bulunduğunu da ekleyelim.

VIA V9 2500 mAh kapasiteli bataryasıyla Samsung Galaxy S6’dan 50 mAh daha kapasite sunuyor fakat S6’da 2K ekran olduğunu düşündüğümüzde, VIA V9’un S6’dan daha uzun bir pil ömrü sunacağını söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler