Casper VIA E1 İncelemesi

Giriş ve orta segment modelleri arasında tercih edilebilir bir cihaz olan Casper VIA E1, tüm detayları ve özellikleriyle beraber inceleme yazımızda yer alıyor.

Öncelikle cihazın uygun fiyatlı akıllı telefon arayışında olan kişiler tarafından tercih edilebilecek bir model olduğunu belirtelim. Cihazın satışa çıkış fiyatı 699 TL.

Casper, kullanıcılara özellikle fiyat/performans konusunda üstün sonuç veren cihazlar sunuyor. Yüksel fiyatlı cihazlar satın alamayanlara yönelik olarak düşük fiyatta birçok teknolojiyi sunan Casper modelleri, dar bütçeli kişiler için güzellik sağlıyor.

Casper VIA E1, piyasada aynı fiyat bandındaki rakiplerine kıyasla daha önemli özellikler sunuyor. Bunların başında metalik tasarım ve parmak izin sensörü geliyor. Kütünün içerisinden çıkan silikon koruma kılıfının ve cihazın arkasına yapışık olan koruma bandının da ekstra olarak etkisi büyük.

Telefonun metalik bir tasarıma sahip olduğunu söyledik fakat arka kapağı açabiliyorsunuz. VIA E1, kısmı metal tercih edilmiş. Kenarları plastik orta tarafıysa metalik bir malzemeden meydana gelen telefon arka kapağı çıkartmanıza izin veriyor olsa da bataryayı çıkartamıyorsunuz.

5 inç büyüklüğündeki ekranın hemen altında yer alan buton aynı zamanda içerisinde parmak izi sensörünü de barındırıyor. Bu sensör rakiplerinden cihazı ayıran en önemli özelliklerden biri olarak dikkat çekiyor. Parmak okuma hızının da gayet iyi olduğunu ekleyelim. Sensörün daha doğrusu home butonunun sağ ve sol tarafı boş bırakılmış. Android işletim sisteminin uygulamalar ve geri butonları sanal olarak ekranda yer alıyor. Cihazın üzerinde böyle bir fiziksel boşluk varken tuşların sanal olarak yerleştirilmesi kötü olmuş denebilir.

5 inç olduğunu söylediğimiz ekran HD çözünürlük sunuyor. Teknik taraftaysa MediaTek’in MT6735 işlemcisini görüyoruz. Bu işlemciyle 4.5G desteği sunan cihazda Mali T720 grafik birimi bulunuyor.

2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunan cihaz microSD kart ile 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. VIA E1’in olumsuz yönlerinden biri de Android 5.1 ile geliyor olması.

Son olarak cihazın 2500 mAh kapasiteli bataryasının günlük kullanımda yeterli olduğunu ve cihazın genel olarak dar bütçeli kişiler için güzel bir performans sunduğunu söyleyerek incelememizi bitirelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler