Casper Excalibur Oyun Bilgisayarını Piyasaya Sürdü

Ülkemizin en çok tercih edilen bilgisayar markalarından biri olan Casper, son dönemlerde sadece bilgisayarlarıyla değil akıllı cihazlarıyla da gündeme gelmeye başladı. Dev firma akıllı telefon ve tablet pazarında kendisine kalıcı yer edinmek için birçok yeni teknolojiye imza atmış VIA akıllı telefon serisiyle adını duyurmayı başarmıştı. Tüm bu akıllı ürün hamlelerinden sonra Casper şimdilerde ise yeniden bilgisayar teknolojileri üzerine çalışma yapmaya başladı. Üst düzey bilgisayarlar olarak bilinen oyuncu bilgisayarları alanında da ürünlerini sergilemek isteyen firma oldukça iddialı bir bilgisayarlar kullanıcıların karşısına çıkacağını açıklamıştı. Nitekim söz konusu açıklamada olduğu gibi kısa süre önce Casper yeni seri Excalibur oyuncu bilgisayarlarını piyasaya sürdü.

Excalibur Tanınmış Oyuncu Bilgisayarlarıyla Yarışabilecek Mi?

Markanın bir ilki deneyerek piyasaya sürdüğü Excalibur bilgisayarların özellikleri de kullanıcılar tarafından merak konusu oldu. Zira Casper’ın bu alanda Monster, Asus, Lenovo gibi teknoloji devleriyle yarışabilip yarışmayacağı konusu Excalibur duyurulduğundan beri kafaları karıştırmaya başlamıştı. Excalibur’un açıklanan özelliklerine bakıldığı zaman ise aslında bu kafa karışıklığının giderildiğini de söyleyebiliriz. Yakın rakiplerinde olduğu gibi piyasadaki en güncel işlemci olan 6.nesil İntel işlemci serisini kullanmayı tercih eden Casper, bunun yanında ekran kartlarıyla da fark yaratmayı başarmıştı.

Nvidia Geforce GTX 970 Serisi İle İddia Sürüyor

Bu noktada Excalibur oyuncu bilgisayarlarında kullanılan ekran kartlarının Nvidia’nın yeni nesil serilerinden GTX 970 olduğunu belirtelim. Performans konusunda oldukça başarılı sonuçlar veren yeni seri ekran kartının bellek boyutu için ise 6 GB tercih edilmiş. Genel de bu serilerde 4 GB bellek miktarı tercih edilse de Excalibur’un 6 GB ekran kartı belleğine sahip olması oyuncuları bir hayli sevindirecek gibi. Bunun dışından Excalibur oyuncu serisinde 17.3 inç geniş ekran ve DDR4 yeni nesil Ram tercihi yapılması da aslında bilgisayarın istenen performansı sergileyeceğini gösteriyor. Tasarımıyla da bir hayli beğeni toplayan serinin fiyatının ise 4.500 TL civarında tutulmuş. Casper bu seriyle beraber oyuncu bilgisayarları alanında istediği başarıyı yakalar mı bilinmez ama Excalibur’un özelliklerine bakarsak dev teknoloji firmasının bu alanda bir hayli iddialı olduğu kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler