BlackBerry Priv Fiyatında Büyük Düşüş

Akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle beraber ilk aşamalarda ortaya çıkan en ünlü markalardan biri BlackBerry olmuştu. Aslında tam olarak akıllı telefon ile eski nesil telefonların arasında bir geçiş cihazı olarak gösterilen BlackBerry telefonlar özellikle geniş tuş takımlarıyla dikkat çekmiş ve ilk aşamada büyük oranda ilgi görmüştü. Fiyatları oldukça yüksek olmasına rağmen piyasaya girişlerinde bir hayli yüksek satış rakamlarına ulaşan BlackBerry, akıllı telefonların yaygınlaşması ve artık fiyat aralıklarının da düşmesiyle beraber büyük bir düşüşün içerisine girmişti. Arık tercih edilmeyen bir telefon haline gelen BlackBerry bu dönemde üretim durdurmasına kadar gitti. Geçtiğimiz aylarda ise BlackBerry Priv ile yeniden akıllı telefon pazarına giriş yapmıştı. Eski yapısını bozmayan telefon yine dokunmatik yüzey dışında kapsamlı bir tuş takımına da sahip olarak gelmişti.

BlackBerry Priv Özellikleriyle İlgi Topladı

Bu kez yeni modelde kullanılan özellikler ise oldukça tatmin edici olarak nitelendirilmişti. Zira BlackBerry Priv SnapDragon işlemciye bunun yanında işlemcisini destekleyen 3 GB Ram miktarına ve 200 GB gibi dev bir rakama yükseltilebilen hafızaya sahip olması ile gündem olmuştu. Tabi ekran çözünürlüğünün de 2K düzeyine çıkarılması ve Super AMOLED kullanılması büyük bir artık olarak dikkat çekmişti. Tüm bu özelliklerle beraber ise telefonun satış fiyatı hala yüksek görüldü.

Fiyatlarda Dev Düşüş

Çıkış fiyatı Avrupa için 729 Euro olan telefonun ülkemiz satış fiyatı ise 3.500 TL gibi oldukça yüksek bir aralıktaydı. iPhone telefonların bile üzerine çıkan bu fiyatla beraber BlackBerry Priv satışları ise adeta dibe vurdu. Üretilen ile satılan ürün arasında dev bir fark olunca firma bir kez daha iflas vermemek için fiyatları bir hayli aşağı çekti. Yeni fiyatlara göre ürünün ülkemiz fiyatı ise 2.500 TL gibi bir aralığa çekildi. Yurt dışında daha fazla fiyat indirime uğrayan ürünün bu fiyatı bile oldukça yüksek bulundu. Haliyle satış rakamlarında bir değişme olmadı. Tüm bu adımlardan sonra BlackBerry nasıl bir adım atacak şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler