BlackBerry Neon Cihazı Sızdırıldı!

BlackBerry markasının son günlerde yaptığı atılımlar ile bir nebze piyasada tekrar ses getirmeyi başardığını görüyoruz. Üzerinde durduğu teknolojiler ile tekrar piyasada başarılı bir adım atmayı hedefleyen BlackBerry, yeni cihazlarla ve yeni özelliklerle insanların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Markanın çalışanları tarafından sızdırılan BlackBerry Neon hakkında görüntüler ve detaylar mevcut!

İnternet üzerinde paylaşılan BlackBerry Neon cihazı hakkında bilgilerin doğrulandığı ve görsellerin paylaşıldığı konusunda gerçeklik söz konusu! Paylaşılan verilere göre BlackBerry Neon cihazının görüntüsü, aşina olduğumuz yerel üreticilerden olan Alcatel Idol 4 adlı cihaza epey bir benziyor.

BlackBerry Fiziksel Klavyeden Uzaklaşıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde BlackBerry markasının dünyanın en güvenli telefonu sıfatıyla ürettiği bir modelini tanıtmıştık. Bu model ile beraber önceki birkaç sürümünde fiziksel klavyeden uzaklaştığını ve direk dokunmatik paneli tercih ettiğini görüyoruz. Şimdi ise BlackBerry Neon cihazıyla da bu kararından vazgeçmeyen BlackBerry, sonunda markasının sektördeki büyük çöküşüne sebep olan fiziksel klavyeden tamamen uzaklaştığını ve istisnai modelleri haricinde diğer cihazlarında bu klavyeyi tercih etmeyeceği konusunda bilgiler internette paylaşılıyor!

BlackBerry Neon Özellikleri

Yapılın sızdırma ve yorumlarla beraber BlackBerry Neon cihazı için birkaç bilgi mevcut durumda. Kesin olmasa da bu özellikler üzerinde temellerin kurulması bekleniyor. Ancak bunların resmi bir açıklama olmadığını ve gerçekleşmesi beklenen bir konu olduğunu söylemeden geçmeyelim.

  • BlackBerry Neon cihazında 5.2 inç boyutlarında bir ekran bulunduğunu söyleyerek başlayalım. Bu ekran tam olarak 1080p çözünürlükte bir kalite sunması planlanıyor!
  • Cihaz içerisinde tercih edilen işlemci ise orta seviyeli telefonlar için kullanılan Snapdragon 617 donanımı bulunuyor. Grafik arabirimi için ise bir bilgi söz konusu değil.
  • Cihaz üzerinde tam olarak 3 GB RAM ile geleceği söylenen ve tahmin edilen konular arasında yer alıyor. Depolama arabirimi olarak ise cihazda 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca cihaz SD kart desteği ile 32 GB depolama alanına kadar da çıkması bekleniyor.
  • Media arabirimleri olarak ise arka tarafta 13 MP çözünürlüğe sahip bir kamera yer alıyor. Ön tarafta ise bu donanımı 8 MP çözünürlükteki kamera destekliyor.
  • Android 6.0 işletim sistemi ile gelmesi beklenen cihaz, 2610 mAh batarya tarafından besleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler