Beklenen Telefon Galaxy Note 8 Sonunda Geliyor

Samsung akıllı telefonlarının tüm dönemleri içerisinde en kötü modellerden birisi Note 7 serisi akıllı telefonlar oldu. Aslında telefonların içerisinde yer alan sistem oldukça iyi bir sistemdi. Teknik özellikler konusunda oldukça başarılı olan telefonun ekstra olarak da birçok yeni teknoloji kullanması bir anda Samsung’un öne çıkmasını da sağlamıştı. Hem bir tablet hem de akıllı telefon görevi görecek olan Note 7 serisinin satış rakamları da beklentilerin çok üzerinde seyretti. İlk 3 gün beklenenin üstünde satış elde eden serini bu rüyası ise kullanıcılardan ardı ardına gelen haberlerle beraber son bulmuştu. Galaxy Note 8 serisini gündeme getiren hatada Samsung tarihinin de ilklerini yaşadı.

Telefonlar Tek Tek Toplandı

Note 7 serisinde yaşanan yanma sorunu ile beraber tüm telefonların geri toplanmasına karar verilmişti. Note 7 serisinde yaşanan bu durum sonrasında uzun süredir çalışmalarına devam eden teknoloji devi yaşanan sorunun nedenini de kısa süre önce resmi olarak açıkladı.

Galaxy Note 8

Yapılan açıklamada akıllı telefonda yaşanan sorunun nedeninin telefonun tasarımından dolayı telefonun içerisinde yer alan pillerin uç kısmında mini bir şekil değişikliği yapılması gerektiğinin ve bu nedenle de anot katot hesaplarında yapılan yanlışlık nedeniyle aşırı ısınma kaynaklı bir sorun olduğu belirtilmişti. Samsung’un bu açıklaması ile beraber Note 7 serisinin üzerine de bir çizgi çekildi.

Galaxy Note 8 Kesin Olarak Geliyor

Note 7 serisinde yaşanan sorundan sonra Samsung’un yeniden telefonları piyasaya çıkış çıkmayacağı da konuşuluyordu. Sorunun nedeninin açıklanmasından sonra bu durum hakkında da verilecek karar kesinleşti. İlk olarak Note 7 serisinin artık bir daha gelmeyecek şekilde durdurulduğunu belirtelim. Kesin olarak durdurulmasının ardından bir sürpriz haberi daha veren Samsung bu kez Galaxy Note 8 serisini doğruladı.

Kesin olarak gelecek olan Galaxy Note 8 serisi içerisinde ne gibi teknolojiler yer alacak? Marka Galaxy Note 8 serisinde ekstra olarak güvenlik açısından ne gibi sistemlere yer verecek? Tasarım konusunda değişiklik yapılacak mı? Tüm bu sorular şu an için merak konusu olarak beklemekte. Samsung’un ise zamanla bu konuda beklenen açıklamaları yapması ve Galaxy Note 8 serisinin özelliklerinin de belli olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler