Beklenen Marlin Cihazı HTC Nexus M1 Olarak Ortaya çıktı!

Nexus cihazları, her sene Google tarafından seçilen belirli firmalar aracılığı üretilen tavsiye ürünleri olarak ortaya çıktığını biliyorsunuz. Bu sene bu görevi, önceden de üstlenen HTC markası olmuştu. Nexus cihazları biraz orta seviye ve saf ara yüzlü bir cihaz olduğu için pek tercih edilmese de takipçileri oldukça fazla. Çünkü direk Google tarafından desteklenen ve işletim sisteminin en saf halini kullanan sürüm olarak biliniyor.

HTC Nexus Marlin Ortaya Çıktı

Son zamanlarda alan değiştiren HTC, akıllı telefon piyasasında zorluk çektiğini görebiliyoruz. Bu tarz girişimlerle bir nebze satışlarını arttırmayı başaran HTC, bu seneki Nexus için umutlu gibi görünüyor.

İnternet üzerinde Geekbench sitesinde ortaya çıkan bir cihazın bulunması, bu cihazın HTC tarafından çıkarılacak olan Nexus ürünün temsil ettiği düşünülüyor. HTC Nexus M1 adı ile ortaya çıkan bu ürün, büyük ihtimal beklenen Marlin cihazının kod adı olabilir.

nexus m1 geekbench

HTC Marlin Teknik Özellikleri

En başta bu cihaz üzerinde Android 7.0 Nougat işletim sistemini göreceğiz. İlk deneyim olarak ortaya çıkacak olan bu işletim sistemi sürümü, cihazın albenisini arttıran önemli faktörlerden birisi olarak görünüyor.

Cihaz 5.5 inç boyutlarında QHD bir çözünürlüğe sahip ekran ile geliyor. Bu ekran ise AMOLED teknolojisi tercih edilmiş. Koruma olarak ise şuan bir tahmin yapmak zor görünüyor.

Cihaz için işlemci tam olarak bilinmese de, Snapdragon 823 çipsetine sahip işlemci bulunacağı tahmin ediliyor. Ayrıca grafik arabirimi olarak ise Adreno 530 grafik işlemcisi tercih edilmiş.

Cihaz günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak düzeyde 4 GB RAM ile geliyor. Bu biraz daha yüksek tutulsa güzel olabilirdi ama yine de yeterli kapasitede olduğunu söyleyelim. Cihaz 32 GB depolama alanı sunarken, 128 GB seviyelerine kadar yükseltilebiliyor.

Medya arabirimi olarak ise cihazın arka tarafında 12 MP kamera ve ön tarafında 8 MP kamera bulunuyor. Resmi olarak Eylül ayında yayınlanacak olan cihaz için ayrıca birkaç test sonucu da bulunuyor. Cihaz Geekbench verilerine göre tek çekirdekte 2084 puan alırken, çoklu çekirdek testlerinde ise 4969 seviyesine çıktığı görülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler