Beklenen Akıllı Saat Samsung Gear 3 Ortaya Çıktı

Samsung’un teknoloji denilince artık akla gelen ilk firmalardan biri olduğunu söylemek gerekiyor. Akıllı telefonları, tabletleri, akıllı televizyonları derken şimdilerde ise Samsung akıllı saatleriyle de gündeme gelmeye başladı. Hem sanal gerçeklik gözlüklerinde hem de akıllı saatlerinde yaptığı atılımlarla giyilebilir teknoloji alanında da adından sıkça söz ettirmeyi başaran Samsung, şimdilerde ise akıllı saatlerinin yeni üyesi Gear 3 ile gündeme gelmeye başladı. Daha önceki akıllı saatlerinde büyük başarı yakalayan ve artık Gear saatleri bir seri haline getiren Samsung merakla beklenen yeni akıllı saati Gear 3 ile yeniden piyasaya dönmeyi planlıyor. Daha önceki serilerde elde ettiği başarı sayesinde yeni seri akıllı saati merakla beklenen Samsung’un yeni saatine ait detayları da belli olmaya başladı.

Tizen İşletim Sistemi Olacak

Yeni akıllı saatlerin hakkında ilk bilgi ise işletim sistemi konusunda geldi. Sızdırılan ilk bilgilere göre Gear 3 akıllı saatleri Tizen işletim sistemine sahip olacak. Android’in türevlerinden biri olarak gösterilen Tizen işletim sistemin çok daha gelişmiş bir versiyonuna sahip olacağı düşünülen Gear 3 için diğer detaylar ise henüz belli değil. Zira henüz saatin resmi tanıtımı yapılmadı. Buna karşın tıpkı Apple için yapıldığı gibi Gear 3 içinde sızıntı haberleri gelmeye başladı.

İlk Görsele Göre Saat Tasarım Konusunda Da Oldukça İddialı

Sızdırılan ilk görsellere göre Gear 3 akıllı saatlerin tasarım konusunda da büyük adımlar atılmasını sağlayacağını söyleyebiliriz. İlk sızdırılan görsellere göre Gear 3 bu kez de dairesel bir tasarıma sahip olacak. Bununla beraber deri kayışlar ve saat etrafında elips çerçevelerin er aldığı gözlenen görsellere göre Gear 3 akıllı saatlerin tam not aldığını da söylemek gerekiyor. Oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan Gear 3 için sızdırılan yeni görsellerin ne derece doğru olduğu tartışılır fakat eğer görseller gerçekse Gear 3 tıpkı serinin eski akıllı saatleri gibi daha uzun süre konuşulacak. Saate ilişkin teknik detaylar ise yakın zamanda yavaş yavaş sızdırılamaya başlanacak gibi. Tabi net bilgi için Samsung’un yapacağı resmi açıklamayı beklememiz gerekecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler