BBM Uygulaması İçin Görüntülü Görüşme Özelliği Geldi

Akıllı telefon teknolojisine geçiş dönemine bir türlü ayak uydurmayı başaramayan dev teknoloji markası Blackberry, geçiş döneminde sunduğu telefonlar ile büyük oranda beğeni toplamıştı. Akıllı telefon teknolojisine geçiş döneminde en çok satılan telefonlardan biri olarak bilinse de akıllı telefonların Blackberry telefonlara göre çok daha ucuza piyasaya sürülmesi ve çok daha fazla özelliğe sahip olması geniş klavyeli Blackberry modellerine duyulan ilginin azalmasına neden olmuştu. Öyle ki istenen başarı elde edilemeyince firma telefonlarının satış fiyatlarını da bir hayli düşürmüştü. Fakat fiyatların düşürülmesiyle beraber hala satışlar artmayınca firma iflas bayrağını çekmişti. Bir süre sonra telefonların üretimini de durdurma kararı almış olan Blackberry, kısa süre önce ise yeniden yeni seri akıllı telefonlarıyla piyasaya dönüş yapmıştı. Bu kez kendi sosyal medya uygulamalarını da geliştiren Blackberry BBM isimli sosyal medya uygulamasıyla da beğeni toplamayı başarmıştı. Uygulamanın beğenilmesiyle beraber uygulamaya yeni özelliklerde eklenmeye başladı. Daha önce görüntülü görüşme sunulacağı konusunda yapılan açıklama sonrasında beklenen yenilik haberi de geldi.

İlk Olarak Sadece Amerika’da Kullanıma Sunulmuştu

BBM uygulaması için görüntülü görüşme özelliği ilk etapta ise sadece Amerika bölgesinde kullanıma sunulmuştu. Denemelerinde bu bölgede yapıldığını açıklayan firma daha sonra Kanada’da BBM görüntülü görüşme özelliğini denemeye başladı. Her iki bölgede de güncelleştirmeye beklenen ilginin gelmesi ve görüntülü görüşme teknolojisinde her hangi bir soruna rastlanılmaması durumunda da sonunda Blackberry BBM görüntülü görüşme özelliğini tüm bölgeler için aktif etti. İlk olarak Avrupa bölgesinde kullanıma açılan yeni özellik şimdilerde her bölge için kullanılabiliyor.

Güncelleştirmeler Devam Edecek

Anlık mesajlaşma uygulaması arasında biraz biraz geride kalmaya başlayan BBM uygulaması eski yerini geri kazanmak için getirdiği görüntülü görüşme özelliğinin yanı sıra güncellemelerine devam edeceğini de açıkladı. Yapılan açıklamada uygulamanın kısa süre içerisinde dosya paylaşımı, fotoğraf paylaşımı gibi özelliklere de kavuşacağı belirtildi. Yeni güncellemeler içinse aynı yöntemin kullanılacağı ve yakın zamanda Amerika ve Kanada bölgesinde geçerli olacak bir beta güncellemesinin yayınlanacağı belirtildi. Blackberry’nin bu çalışmalarla beraber eski ününe kavuşup kavuşmayacağı ise merak konusu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler