Barco ClickShare İncelemesi

Barco ClickShare özellikle ofis ortamlarında işinizi kolaylaştırabilecek çok pratik bir ürün, ClickShare hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda yer alıyor.

Kolay kullanımıyla öne çıkan ürün iki ve dört kişiye destek veren seçenekleriyle piyasaya sürülmüş. Ekranını daha fazla kişiyle paylaşması gerekenler 4 kişilik olan modeli kullanabilirler. Sık sık toplantı yapıyor ve sunumlarla işiniz çok oluyorsa bu cihazı kesinlikle temin etmelisiniz. Her ofiste bu cihazdan bir adet bulunmasının da kimseye zararı olmaz diyebiliriz.

Barco tarafından üretilen ClickShare, iş dünyasına hitap eden bir ürün. Sunum ve toplantılarda baş tacı edeceğiniz ClickShare’ı detaylıca inceleyim.

Barco’nun geliştirdiği ürün, toplantı ve sunumlarda bilgisayardan ana ekrana hızlı ve kablosuz olarak görüntü iletmek için kullanılıyor. İki farklı modeli bulunan cihazın modelleri CSM-1 ve CSC-1 olarak ayrılıyor. İncelememizde CSM-1 üzerinden ilerlediğimizi belirtelim.

Ürün bir merkez ve iki buton aparatından meydana geliyor. Merkezi elektriğe bağladıktan sonra HDMI veya VGA ile sunum odasındaki veya herneyse bulunan monitör veya televizyona bağlıyorsunuz. Bu işlem gerçekleştiği andan itibaren ClickShare ekranı aktif oluyor.

Ekrana görüntüsünü iletmek istediğiniz bilgisayara, USB girişi üzerinden aparatların biri takıyorsunuz. Taktığınız aparat bilgisayarınızda “ClickShare” adıyla gözükecek bunun ardından cihazın uygulamasını açmanız gerekiyor. (Hem Windows hem MacOS desteği mevcut) Bunu da yaptıktan sonra sadece butona basmanız gerekiyor.

Herhangi bir yazılım kullanmadan tamamen zahmetsiz bir şekilde görüntüyü bilgisayarınızdan aktarabileceğiniz Barco ClickShare, bahsettiğimiz modelinde iki aparat ile gelirken, CSC-1 modeliyle 4 kişiye kadar destek sunuyor.

Görüntüyü aktarmak için kurulum yaparken butonlarda beyaz ışık yanıp söndüğünü görmeniz gerekiyor. Bu sırada cihaz merkezle eşleşiyor. Beyaz ışık sabit hale geldiğindeyse görüntüyü aktarmaya başlayabilirsiniz.

İki farklı aparatından da aynı anda görüntü aktarmak mümkün. Bir kullanıcı görüntü aktarmış haldeyken bir diğer kullanıcı da butonuna basarak görüntüyü ekrana iletebiliyor. Eğer kullanıcı kendi ekranının tamamını paylaşmak isterse butona uzun basması gerekiyor. İşinizi tamamladığınızda aparatları çıkarmanız yeterli oluyor.

Cihaz Full HD görüntü aktarabilirsen paylaşılan videoları da 30FPS’de oynayabiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler