Avrupa İçin HTC 10 Lifestyle Satışa Sunuldu!

HTC markasının son zamanlarda yaptığı başarılı girişimlerden biri olan orta segmentli cihazlar arasında görülen HTC 10 Lifestyle hakkında önemli bir gelişme var! Kullanıcılar tarafından orta segment ile üst segment arasında görülen bu akıllı telefon, Avrupa için satışa sunuldu!

Akıllı telefon üreticisi olan HTC markası, başarısızlıklarından ders çıkararak ortaya koyduğu HTC 10 amiral gemisi ile istediği rakamlara ulaşamasa da yüksek satışlar yaparak bir nebze başarılı bir geri dönüş almıştı. Bu amiral gemisi telefonun özelliklerinden biraz kırpılmış versiyonu olan HTC 10 Lifestyle cihazı; şuan Avrupa ülkelerinde satışa sunulmuş vaziyette.

Bazı telefon markalarının üst seviye cihazlarında bulunan Snapdragon 652 işlemcisi bu telefonda yer alıyor. Yani orta seviyeli bir telefon olan HTC 10 Lifestyle cihazı, bazı markaların ürettiği cihazlarla karşılaştığında; üst segmentde bulunan bir telefona eşdeğer olarak görünüyor. Sizde uzun ömürlü bir telefon kullanmak istiyorsanız, bu cihaza göz atmak isteyebilirsiniz.

İlk Satışın Gerçekleştiği Ülke Hollanda!

Avrupa ülkelerinde satışa sunulan HTC 10 Lifestyle cihazı, ilk olarak Hollanda ülkesinde piyasaya sürüldü. Diğer ülkelere de kısa sürede satışa sunulması bekleniyor. Ülkemiz için bu cihazın piyasaya sürüleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak eğer satışa sunulma gibi bir plan varsa, kısa sürede ülkemizde de aktif olarak satışları başlayacaktır.

HTC 10 Lifestyle fiyatı ise 679 € etiketine sahip olacağı söyleniyor.

snapdragon-652-li-htc-10-lifestyle-avrupa-da-satista-705x290

HTC 10 Lifestyle Özellikleri

Cihaz üzerinde 5.2 inç boyutlarında Super LCD 5 teknolojisine sahip QHD ekran bulunuyor. Ekran anlamıyla başarılı bir yapıya sahip olan cihaz, yukarıda da söylediğimiz gibi Snapdragon 652 işlemcisinden gücünü alıyor.

Diğer donanım özelliklerine baktığımızda, 3 GB RAM ve 32 GB depolama ara birimi karşımıza çıkıyor. Orta seviyeli bir cihaz için bu özelliklerin oldukça yeterli olduğunun altını çizelim.

Media arabirimlerine baktığımızda arkada Çift kamera bulunuyor. Bu kameralar; 12 MP ultrapiksel teknolojine sahip olduğu görünüyor. Ayrıca ilk defa kullanılan OIS desteğine sahip 5 MP çözünürlükte kamera ise ön tarafta bulunuyor.

Son günlerin popüler teknolojisi, parmak izi okuyucu bu cihazda da bulunuyor. Ayrıca USB Type-C girişine sahip olan cihazı, 3000 mAh batarya besliyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler