Asus ZenPad 3S 10 Haberi Geldi

Teknoloji pazarında daha çok bilgisayarlarıyla anılan Asus, son dönemde ise akıllı telefon ve tabletleriyle gündeme gelmeye başladı. Akıllı telefon serileri Zenfone ile bu alanda iyiden iyiye aranan markalardan biri olan Asus son dönemde sadece akıllı telefonlarıyla da değil bunun dışında yeni tablet bilgisayarlarıyla da gündeme gelmeye başladı. Zira ünlü marka geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada kullanıcılara oldukça güçlü bir tablet müjdesi vermişti. Verilen müjdeden çok kısa bir süre içerisinde ise beklenen haber sonunda geldi. Asus geçtiğimiz günlerde üstün özelliklere sahip yeni tablet modeli Asus ZenPad 3S 10’u duyurdu. Yapılan tanıtımda teknik özellikleri de açıklanan yeni tabletler bir hayli beğeni topladı.

Tablet Teknolojisine Yeni Bir Yaklaşım

Yapılan tanıtımlar beraber artık teknik özelliklerde bir bir ortaya çıkmaya başladı. Yapılan ilk açıklamada en çok dikkati çeken özellik ise ekran çözünürlüğü oldu. Tabletler için geniş ekran olarak sayılabilecek 9.7 inç ekrana sahip olacak olan yeni Asus ZenPad 3S 10’un bunun dışında 2K çözünürlük desteği sunacağı da belirtildi. Görüntü kalitesi konusunda oldukça olumlu çözümler sunacağı düşünülen Asus ZenPad 3S 10’un yonga seti de oldukça başarılı. Zira açıklanan bilgilere göre cihazda Cortex A72 ve Cortex A53 çekirdekleri yer alacak. A72 çekirdekler 2 GHz’de çalışırken A53 ise 1,6 GHz’de çalışacak. Bunun dışında 4 GB RAM bellek miktarına da sahip olacak olan Asus ZenPad 3S 10’un RAM teknolojisinde de en yeni çözümleri kullanması bekleniyor.

1 Ağustos Tarihinde Satışa Çıkarılıyor

Teknik özellikler bakımından oldukça yeterli bir tablet olarak gösterilen Asus ZenPad 3S 10’un çıkış tarihi olarak ise 1 Ağustos zamanı verildi. Çok yakın bir zamanda piyasaya sürülecek olan Asus’un ilk olarak Tayvan’da daha sonra Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor. Ürünün tüm bu özelliklerine karşın belirlenen fiyat aralığının ise 350 dolar civarlarında olması bekleniyor. Tabi hangi bölgede hangi fiyat sunulacak henüz bilinmiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler