ASUS ZenPad 3 8.0 geliyor

Akıllı telefon sektörünün altın çağını yaşadığı bu günlerde tabletlere olan ilgi azalmış olsa da yeni modeller piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Asus ZenPad 3 8.0 Bakalım cihazın özellikleri nasıl.

Rekabette tabletler eskisi kadar diğer cihazlar karşısında iyi değil. Bir taraftan akıllı telefonlar ve 5,5 inç gibi neredeyse tablet büyüklüklerine yaklaşmaları bir diğer taraftan ise ikisi bir arada yani hem notebook hem tablet olan cihazlara ilgi safkan tabletlere olan ilgiyi görünür düzeyde azaltmış durumda.

Ancak bu durum tablet üreticilerinin gözünü korkutmuş değil. iPad Pro 2 ‘nin ardından bir diğer önemli tablet üreticisi Asus’da yeni ürünü olan Asus ZenPad 3 8.0’ın tanıtımını yaptı.

Tabletin adındaki 8.0 ibaresi bize ekranın boyutu hakkında az çok bilgi veriyor. Tablet 8 inç boyutunda diyebiliriz. Aslında tam olarak 7,9 inç boyutunda.

Ekran çözünürlüğü ise 2K olarak göze çarpıyor. IPS LED panel kullanılan tablet görüntüyü daha keskin ve detaylı görülmesini sağlayan Tre2Life+ teknolojisini de destekliyor.

Cihaza Qualcomm Snapdragon 650 chipseti yer alıyor. Bellek konusunda Asus iki farklı seçenek sunuyor. Bunlardan birisi 2GB diğeri ise 4GB bellek. Yine sabit depolama konusunda da 2 seçenek öne çıkıyor. Bunlar da 16 ve 32GB değerleri.

ASUS ZenPad 3 8.0 ile depolama sıkıntısı olmayacak

asus-zenpad-3-8-0-ozellikleri-2Depolama konusunda ise Asus ilave özelliklerle göz dolduruyor. Öncelikle microSD desteği bulunuyor. Yetmez diyenler için 5GB’da Asus bulut depolama sunan tablet asıl bombayı 100GB Google Drive depolama alanı ile patlatıyor diyebiliriz.

Asus ZenPad 3 8.0, kamera konusunda pek tatmin edici değerlerde olduğunu söylemek zor. Hani dilimizde varmıyor ama 8MP arka kamera iyi kötü idare eder ancak 2MP ön kamera bizce olmamış. Selfie mi çekeceğiz diyenler olabilir biz de neden olmasın diyoruz.

Kaliteli hoparlörü, Wi-Fi desteği, Bluetooth desteği gibi özelliklerinin yanı sıra hızlı şarj imkanı da sunan USB Type-C bağlantı noktası tablette öne çıkan diğer özellikler.

Batarya konusunda ise Asus ZenPad 3 8.0 yeterli sayılabilecek bir değer sunuyor. 4680 mAh kapasite oldukça yeterli olacaktır.

Tabletin henüz satış fiyatı ve piyasaya sürüleceği tarihler açıklanmış değil. Ancak tablet almayı düşünenlerin takip etmesi gereken bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler