Asus ZenFone 4 Oldukça İddialı

Asus ZenFone 3 serisinin Türkiye pazarında yeni çıkmış olmasına rağmen hazırlığı devam eden yeni model Zenfone 4 hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Asus’un ZenFone 2 modeli listelerde üst sırada yer almıştı fakat sahip olduğu Intel işlemci yüzünden bazı problemler yaşamıştı. Daha sonra Asus’un ZenFone 3 ile üst seviye bir model sunması beklenirken şirket orta seviyede uygun fiyatlı bir Zenfone 3 ile piyasaya çıkmayı tercih etmişti.

Bu hamleyle kullanıcılarından artı puan toplayan Asus, tekrar Samsung, LG ve HTC gibi şirketlerle büyük bir rekabet hazırlığı içine girdi ve Asus ZenFone 4’ü geliştirdi. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen cihazın detayları GFX Bench tarafından paylaşıldı.

Asus Zenfone 4’ün Teknik Özellikleri Hakkında İlk Bilgiler

Asus Zenfone 4, 5.7 inç ekranıyla 2k çözünürlüğü sunacak. Cihazda, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve Adreno 530 grafik işlem birimi bulunacak. 6 GB RAM’den gücünü alan yeni model 64 GB depolama alanına sahip olacak. Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle gelecek olan telefon 21 MP arka kamera ve 8 MP ön kamerasıyla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler