Asus ZenFone 2 İncelemesi

ZenFone 2, Asus’un özellikle teknik yönden üst segment sınıfına sokabileceğimiz bir modeli. Cihazın artıları olduğu gibi eksileri de var elbette. Asus ZenFone 2 incelemesi yazımızda yer alıyor.

Üst seviye cihazlara yakın özellikleriyle dikkat çeken cihaz, tasarımında eksik taraflara sahip fakat teknik birimleri bunları kapatmayı başarıyor. Rakipleri arasında özellikle uygun fiyatıyla öne çıkan ZenFone 2 hakkında bilmeniz gerekenlerin tamamı yazımızda.

2015 yılında düzenlenen CES etkinliğinde tanıtılan ZenFone 2, kısa bir süre sonra Türkiye’de de satışa çıkmıştı. Üst düzey donanımlarıyla tercih edilebilir modellerin arasında kendisine yer bulan modelin tasarımı ZenFone 5 ve ZenFone 6 ile benzerlik gösteriyor. Fakat teknik detaylara indiğimizde ZenFone 2’nin çok daha zengin özellikleri olduğunu rahatlıkla görüyoruz.

Tasarım anlamında ZenFone ve ZenFone 6’nın tasarım anlayışına sahip olan cihaz siyah, beyaz, kırmızı, altın ve gri renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. 152 mm uzunluğunda, 77mm genişliğindeki cihazın en kalın noktası 10.9mm, telefonun biraz kalın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 170 gram ağırlığındaki cihaz bu konuda da kalınlıktan geri kalmıyor.

ZenFone 2, plastik bir kasayla geliyor. Sunulan renk seçenekleri farklılık oluştursa da cihazın tasarımı hakknda söylenecek pek olumlu nokta yok. Sadece arka yüzeyin kavisli olduğunu ve cihazın ele iyi oturduğunu belirtebiliriz.

Cihazın ses ve güç butonları tıpkı LG G4’te olduğu gibi arka tarafa yerleştirilmiş. Ses butonlarının kullanımı oldukça keyifli fakat güç butonu Zaman Zaman sorun yaratıyor.

Arka kapağı çıkartılabilsen ZenFone 2, kapağının altında çift SIM kart ve microSD slotu bizleri selamlıyor. Cihazın hafızasını bu slot sayesinde 64 GB daha arttırabiliyorsunuz.

5.5 inçlik ekranın da Full HD çözünürlük sunan ZenFone 2, bu büyük ekranda 403 ppi değeri veriyor. Ekranla ilgili görüntüyü oldukça beğendiğimizi ve IPS panelin bu kalitedeki öneminin büyük olduğunu da ekleyelim.

ZenFone 2’nin teknik özelliklerine baktığımızda cihazın kalbinde Intel’in Atom Z3580 işlemcisini görüyoruz. Bunun dışında cihazda 4 GB RAM bulunuyor.

3000 mAh bataryasıyla kullanıcılarını sevindiren ZenFone 2, hızlı şarj özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde telefonu 40 dakikada %60’a kadar hızlıca şarj edebiliyorsunuz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler