Asus Yeni VR Başlıkları İle İlk Kez Görüntülendi

Yeni akıllı telefon modelleri ile beraber piyasadaki payını arttırmaya başlayan akıllı telefon devi Asus, Zefone modellerine ardı ardına eklediği yeni serilerden sonra şimdide yeni bir alanda daha çalışma yapmaya hazırlanıyor. Bu kez markanın giriş yaptığı sektör ise sanal gerçeklik sektörü. Asus Yeni VR başlıkları ile beraber artık sanal gerçeklik teknolojisinde de yer alan markalardan biri olacak. Peki, ama yeni VR gözlüklerin özellikleri neler olacak?

Asus Yeni VR İçin İlk Detaylar

Muhtemelen WMC 2017 etkinliğinde de görebileceğimiz Asus Yeni VR başlıkları için belli olan ilk detaylar ise gözlüklerin tasarımları konusunda oldu. Tasarım konusunda ise yeni serinin çok daha farklı bir yapı ile beraber geldiğini de söylemek gerekiyor.

Asus Yeni VR

Standart VR gözlüklerden farklı olarak kumaş yüzey ile beraber geleceği buna karşın hem çok daha ince hem de çok daha hafif bir tasarıma sahip olarak gelecek olan yeni seri gözlüklerin bunun dışında ayarlanabilir olacağı da tasarım konusunda bir başka detayı.  Ayrıca akıllı telefonlarla beraber uyum içerisinde çalışmasının zorunlu olmayacağı Asus Yeni VR başlıkları için bu yönü ile tasarımlarında beklenenden çok daha fazla özellik karşımıza çıkabilir. Bunu da eklemiş olalım.

Teknik Özellikler Belli Mi?

Tasarım konusunda Asus Yeni VR başlıklarının belli başlı detaylarının ortaya çıktığı kesin. Fakat teknik özellikler konusunda çok daha sınırlı bilgiler elde edilmiş durumda. Henüz marka tarafından yapılan açıklamaya göre sadece gözlüklerin AIO yani “All In One” olacağı ve bu sayede akıllı telefonlara ihtiyacı olmadan çalışacağı belirtiliyor.

Bunun dışında mercek yapısı, ayarlanabilir sistemleri, yazılım desteği gibi konularda ise henüz yeterli bilgi bulunmuyor. Tüm bu detayları ile beraber Asus Yeni VR başlıklarının ne kadar fiyat aralığında olacağı ve ne derece yeni sistemler barındıracağı da merak konusu olarak kalmakta. Bunun için markanın yeni açıklamalar yapması bekleniyor.

Fakat fiyat konusunda ilk ipuçları da yok değil. Bunun için öngörülen fiyatların ise Samsung Gear VR gözlükleri ile aynı aralıkta olması fakat Asus Yeni VR kasklarının akıllı telefonlara ihtiyaç duymaması nedeniyle biraz daha öne çıkacağı düşünülmekte.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler