Asus Taşınabilir Projektörlerle Gündemde

Bilgisayarları kadar akıllı telefonlarıyla da teknoloji pazarında kendisine kalıcı bir yer edinmiş olan Asus, Zenfone serisi için yeni aksesuarlar da sunmaya başladı. İlk olarak odaklamayı en az iki katına çıkaran harici lensler, ardından akıllı kılıfları derken Asus artık taşınabilir projektörleri ile gündeme gelmeye başladı. Akıllı telefonların eksik kalan yönlerinden biri olarak gösterilen projektör özelliği için başta Apple olmak üzere birçok teknoloji devi de yeni çalışmalarına başlamıştı. Hantal ve taşıması mümkün olmayan projeksiyonların yerine sadece bir el boyutunda olan yeni projektörlerle ilk adımı atan ise Asus oldu.

Sadece Projektör Olarak Kullanılmayacak

Asus’un bugün itibariyle resmi ürün sitesinde yayınladığı ZenBeam 1 taşınabilir projektörleriyle ilgili birçok özelliği de duyurdu. Öncelikle ZenBeam 1 tarafından desteklenen çözünürlük oranı hakkında bilgi verildi. Verilen bilgiye göre cihaz 854 X 480 çözünürlük desteği verecek. Bunun aynında mini projektörü doğrudan bir kablo ile akıllı telefonlara bağlayabileceksiniz. Kendi çatal ayağı ile satışa sunulacak olan ZenBeam 1, sadece projektör olarak da kullanılmayacak. Kullanıcılar istedikleri zaman ZenBeam 1 görüntü lensini üstünde bulunan sürgüyle kapatarak şarj bölümünü açabilecek. Powerbank olarak da kullanılabilecek olan ZenBeam 1, 6.000 mAh kapasiteli şarj desteği verecek.

Satış Fiyatı Da Açıklanan Bilgiler Arasında

Ürünün resmi sitede yayınlanmasıyla beraber sadece özellikleri belli olmadı. Bunun yanında ZenBeam 1 için düşünülen satış fiyatı konusunda da resmi bir açıklama yapıldı. Şimdilik mini projektör cihazı için fiyat olarak 249 dolar gibi bir rakam belirlendi. ZenBeam 1 modelinin üzerine yapılacak eklentiler ve yeni sürümleriyle beraber bu fiyatında artabileceği düşünülüyor. Belirlenen fiyatın ülkemizdeki karşılığının ne olacağı da merak konusu. Zira vergiler ve taşıma masrafları düşünüldüğü zaman ülkemiz fiyatı ZenBeam 1 için orta derecenin üzerine çıkacak gibi. Bununla beraber ürünün ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda da net bir bilgi yok. Fakat bu sürenin tüm dünya ülkeleri için olduğu gibi ülkemizde de çok uzun tutulmaması bekleniyor. Son olarak Asus’un ZenBeam cihazları artık bir seri haline getirmeye başlayacağını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler