Asus Pegasus 3 Yeni Akıllı Telefon Modeli Gün Yüzüne Çıktı

Bilgisayar sektöründeki faaliyetleriyle ön plana çıkan Asus tarafından yeni bir akıllı telefon modeli piyasaya sunuluyor. Akıllı telefon pazarında var olmak isteyen ve her geçen gün artan pazar hacminden pay sahibi olmayı amaçlayan Asus’un Pegasus 3 adı verdiği model gün yüzüne çıkarıldı.

Orta Seviye Bir Akıllı Telefon Asus Pegasus 3

Asus’un orta seviye cihazlara katkı sağlamaya devam ettiği görülüyor. Firmanın Asus Pegasus 3 modeli özellikle yüksek donanım özelliklerine sahip olmasıyla ve bunun tam tersi olarak da düşük fiyatlarıyla beğeni toplayacak.

Bilindiği üzere akıllı telefonların hayatın vazgeçilmezleri arasında girmesiyle birlikte dünyanın önde gelen teknoloji firmaları tarafından çeşitli amiral gemisi modeller üretilmekte ve cihazlar 2 bin 500 TL alt sınırında satışa sunulmaktadır. Asus gibi akıllı telefon pazarının yeni oyuncuları tarafından ise pazarda tutunabilmek için yüksek donanım özelliklerine sahip cihazların oldukça düşük fiyatlarla satışa sunulduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Asus Pegasus 3 Teknik Özellikleri

İki farklı versiyonla satışa sunulacak olan cihazın başlangıç versiyonunda 16 GB dahili depolama alanı ve 2 GB RAM yer alırken, ikinci versiyonunda ise 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Asus Pegasus 3 modeli 5.2 inç büyüklüğünde 720p ekran çözünürlüğüne sahip olacak. 1.3 GHz işlemciye sahip olacak olan telefonun Android Marshmallow işletim sistemiyle satışa sunulacak olması dikkatlerden kaçmıyor.

Kamera Özellikleri

13 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip olacağı açıklanan Asus Pegasus 3 modeliyle birlikte oldukça kaliteli ve videoların çekilebileceği ifade ediliyor.

Tüm bu üstün donanım özelliklerinin uzun süre kullanılabilmesi için telefonun bünyesinde 4100 mAh gücünde bir batarya kullanılacak.

Asus Pegasus 3 Fiyatları

Depolama alanı ve RAM farklılığıyla iki farklı versiyona sahip olan Asus Pegasus 3’ün başlangıç modeli 200 dolardan satışa sunulacakken, ikinci versiyonu ise 230 dolarlık etiket fiyatıyla yeni bir telefon sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunulacak.

Telefonun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli olmazken, cihazın ne zaman resmi bir şekilde tanıtılacağı ve satışa sunulacağı da açıklanmayan detaylar arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler