Archos Ve Kodak İş Birliği İle Yeni Tabletler Geliştiriliyor

Bir zamanların dev markası Kodak, kamera sektöründen çekileli uzun zaman oldu. Üçüncü parti bir şirket ile imzaladığı anlaşma sonucunda akıllı telefonlarda kamerasının kullanımına olanak sağlayan Kodak şimdi ise tablet piyasasında kullanıcılarla buluşacak. Archos ile gerçekleştirilen anlaşma sonucunda Archos artık Kodak kameralı tabletler geliştirerek karşımıza çıkacak.

Anlaşma hakkında ilk açıklama Archos tarafından geldi. Bu anlaşmadan oldukça mutlu olduğunu belirten şirket İlk Android’li tabletlerini piyasaya sürdükleri 2009 yılından beri Avrupa pazarında sağlam bir yer edindiklerini ve istedikleri satış rakamlarına ulaştıklarını belirtti. Yapılan iş birliği sonucunda ise satış rakamlarının çok daha fazla yükselmesi bekleniyor. 8 megapiksel çözünürlüklü kameraya sahip olacak tabletlerde ayrıca bazı fotoğraf uygulamaları da ön yüklü olarak bulunacak. Archos tabletlerde çekilen fotoğrafların kolaylıkla paylaşılabilmesi için 3G bağlantısı da sunulacak.

Bu yıl içerisinde raflarda yerini alması beklenen yeni tabletler henüz geliştirilme aşamasında. Yeni Archos tabletlerin isimleri ve detaylı özellikleri hakkında ise henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Avrupa pazarındaki kullanıcılarla buluşacağı düşünülen cihazların satış fiyatı henüz belli değil. Ayrıca yeni tabletlerin Avrupa pazarı dışına da yayılıp yayılmayacağı merak konusu.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler