Apple’a Kötü Haber Geldi

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, son dönemde beklenmedik bir düşüşün içerisine girdi. İlk olarak en büyük rakibi olarak gösterilen Samsung’un gerisine düşen Apple son dönemde kendi ülkesinde bile Samsung’un gerisinde yer alamaya başladı. Açıklanan rakamlarla beraber Amerika’da Samsung %16 gibi bir Pazar payına ulaşırken Apple ise %14,6 gibi bir oranda kaldı. Son dönemde gelir azalması da yaşamaya başlayan dev firma tüm bu kara bulutları ise iPhone 7 ile beraber dağıtmayı planlıyor. Fakat şuana kadar gelen bilgilere bakılırsa Apple en büyük hüsranı iPhone 7 ile yaşayacak gibi.

Kullanıcılar İlgi Göstermedi

Henüz Eylül ayı içerisinde tanıtımı yapılacak olsa da iPhone 7 ile ilgili her geçen gün yeni bir detay haberi sızdırılıyor. Tıpkı eski modellerde olduğu gibi yapılan bu sızıntı haberleri de büyük ölçüde aslında iPhone 7’nin nasıl bir telefon olacağını ortaya koyuyor. Fakat iPhone 7 için sızdırılmış olan tüm bilgilerle beraber bu sene geçen senelere göre oldukça farklı bir ilgi olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira son yapılan Pazar araştırmasıyla beraber Apple kullanıcılarına iPhone 7 konusunda anketler yapıldı. Yapılan anketlerle beraber aslında Apple kullanıcılarının şuan için iPhone 7’ye ilgi göstermedikleri ortaya çıktı.

Geçen Senelere Göre oldukça Farklı

Geçen senelerde gelen tüm sızıntı haberleriyle beraber bu dönemlerde yapılan anketlerde Apple kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu yeni telefonları alacaklarını belirtmişti. Anket sonuçlarına göre %40 oranında yeni cihazlara ilgi olduğu ortaya çıkmıştı. Fakat aynı dönemde iPhone 7 için yapılan anketlerle beraber kullanıcıların sadece %10 gibi bir kısmının iPhone 7 telefonları tercih edeceği sonucu çıktı. Henüz bunu söylemek için belki de erken olsa da geçtiğimiz senelerle karşılaştırdığımız zaman Apple’ın bu konuda bir hüsran yaşayabileceği de ortada. Fakat telefonun tanıtımından sonra yapılacak olan anketlerin sonuçlarının da değerlendirileceği ve bu oranın da değişebileceği de iddia ediliyor. Yine de şimdilik iPhone 7 ile Apple’ın bir nebze hüsran yaşayacağı düşünülmekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler