Apple Yüz Tanıma Sistemi Daha Önce Kullanıldı Mı?

Akıllı telefonların merakla beklenen yeni modellerinden biri olan iPhone 8 akıllı telefonları için artık sadece teknik özellikler ve tasarım detayları değil bunun dışında yeni teknolojileriyle de gündeme gelmeye başladı. İlk olarak parmak izi okuyucusu sisteminde yapılacak değişikliklerle beraber ekrana dahil olacağı iddia edilen parmak izi okuyucu sistemleri, hemen ardından gelen fonksiyon alanı ile Home tuşunun değişeceği iddiası derken son olarak ise Apple’ın bu seride yepyeni bir teknoloji daha kullanacağı yönünde iddialar ile karşı karşıya kalmıştık. Bu iddialarda da Apple Yüz Tanıma Sistemi ile iPhone 8 akıllı telefonlarının baştan aşağı değişeceği konuşuluyor.

Apple Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Olacak?

İçerisinde 3D lazer okuyucuların yer alacağı düşünülen akıllı telefonun zaten bu sayede de Apple Yüz Tanıma Sistemi sistemini kullanabileceği düşünülüyor. İddialara göre bakacak olursak sistemin kullanımı da bir hayli kolay. Sadece yapılması gereken sensörlere karşı yüzünüzü göstermek ve tarama yapılmasını sağlamak.

Apple Yüz Tanıma Sistemi

Bu sayede Apple Yüz Tanıma Sistemi kullanılarak iPhone akıllı telefonlarınızı kontrol edebileceksiniz. Yeni teknoloji hakkında ortaya atılan bu iddialar hakkında Apple’ın doğrulama açıklaması yer almıyor. Daha önce patent başvurularında da yer alan görsellerde de böyle bir sistemin kullanılacağını görmüştük. Fakat net bir doğrulama yine yapılmamıştı. Asıl mesele ise Apple Yüz Tanıma Sistemi için daha önce kullanıldığı iddiası oldu.

Diğer Markalarda Yer Aldı Mı?

Özellikle Sony tarafından bu yönde çalışmalar yapıldığı ve Sony’nin geçmiş dönemlerde akıllı telefonlarında Apple Yüz Tanıma Sistemi ile çok benzer çalışmalar yaptığı iddia edildi. Bununla beraber söz konusu sistemin zaten farklı yerlerde kullanıldığı ve Apple’ın sisteminin de bunlardan farklı olmayacağı iddiası da var.

Tüm bu iddialar arasında hangisi doğru ve Apple gerçekten akıllı telefonlarında bahsedilen sisteme yer verecek mi bunu ancak iPhone 8 tanıtımıyla beraber göreceğiz. Fakat bunun dışında daha uzun sürede Apple’ın söz konusu akıllı telefonları için iddiaların gündeme gelmeye devam edeceği de yine konuşulanlar arasında yer alıyor. Bakalım Apple’ın yeni akıllı telefonlarında ne gibi farklar ile karşı karşıya kalacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler