Apple Watch İncelemesi

Apple’ın 2015 Eylül ayında tanıtmış olduğu akıllı saati Apple Watch’ın detaylı incelemesini sizler için hazırladık. Cihazın tüm özellikleri, artıları eksileri yazımızda yer alıyor.

Apple’ın geçtiğimiz sene Eylül ayında düzenlenen Spring Forward adlı etkinlikte Apple Watch’ın tüm detaylarını paylaştıktan sonra ilk Apple Watch duyurusundan tam 7 ay sonra Apple Watch satışları başladı. Bu satışlar geçtiğimiz yılın Temmuz ayından beri ülkemizde de devam ediyor. Bir çok kişi tarafından kullanılan cihaz bakalım kullanıcılara neler sunuyor?

Günlük kullanımda alışık olduğunuz iPhone ve iPad’in tam aksine ilk başlarda kafanızı karıştırabilen Apple Watch’un pek sezgisel bir cihaz olmadığını rahatlıkla belirtebiliriz. Bu öğrenme aşaması yazılımın birçok şeyi aynı anda yapmaya çabalaması ve saat ekranının son derece küçük olmasından dolayı ortaya çıkıyor. Saati takar takmaz bildirimleriniz saatinizde gözükmeye başlıyor.

Apple Watch, birçok uygulamayı da bünyesinde barındırıyor. Bunlardan en önemlisi Apple’ın geliştirmiş olduğu Siri, temel sorulara cevap verebilen Siri, biraz daha karmaşık sorular sorduğunuzda iPhone’u elinize almanızı öneriyor. 8 GB depolama alanıyla gelen saat size 6 GB kullanım alanı sunabiliyor. Saat maksimum 2GB müzik alabildiği için bir iPod keyfi vermiyor açıkçası.

Konuşma deneyimi

Özellikle gürültülü yerlerde Apple Watch ile çağrı yapmak ve görüşmek biraz sıkıntılı olabiliyor. Fakat görüşmeleri sessiz yerlerde veya telefonun sizden uzak yerde olduğu yerlerde yapmak çok daha basit ve keyifli.

Apple dışındaki firmalar tarafından geliştirilen uygulamalar, maalesef hem tasarım hem de performans konusunda tutarsızlık gösteriyorlar. Uygulamaların çoğu sadece bilgileri görmenize imkan tanıyor.

Twitter, Nike+ Running gibi önemli uygulamalar Apple Watch ile kusursuz bir şekilde çalışıyor. Fakat Google Maps, Gmail gibi bazı uygulamalar en başta eksikliğini hemen hissettiriyor. Saatinizde uygulaması olmayan uygulamaların bildirimlerini yine saat üzerinden okuyabiliyorsunuz fakat cevap vermek için telefonunuzu kullanmak durumunda kalıyorsunuz.

Kimler almalı?

Eğer bir akıllı saat almak konusunda son kararınızı verdiyseniz ve bir iPhone kullanıcısıysanız, Apple Watch sizin için biçilmiş kaftan. Apple Watch, iOS uygulamalarının tüm uyarıları ve işlevlerini kolunuza kadar getiriyor ve büyük bir kolaylık sağlıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler