Apple Watch İçin İnternet Tarayıcısı

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone ile tam uyum halinde çalışan akıllı saatleri Apple Watch yayınlandığı ilk andan itibaren sürekli Apple tarafından geliştirime almaya devam etti. Her sene işletim sistemi konusunda yeni iyileştirmeler ve yeni özellikler alan Apple Watch, tüm bu güncelleştirmelere rağmen hala birçok yönden eksik kalmasıyla gündem olmuştu. Zira Apple’ın bu konuda en çok eleştirildiği nokta saatin internet özellikleri olmuştu. Saat özelliklerinde düşünülen bir özellik olarak gösterilse de bir türlü yayınlanmayan internet tarayıcısı güncellemesi de eleştirilere neden olmaya başlamıştı. Gelen eleştirilere rağmen henüz internet tarayıcısı konusunda bir adım atmayan Apple’a karşın Apple Watch saatlere geliştiriciler tarafından tarayıcı özelliği getirildi.

Doğrudan Uygulama Mağazasında Yayınlandı

Apple Watch için geliştirilen internet tarayıcısı sistemi ise doğrudan Apple’ın resmi uygulama mağazasından yayınlandı. Apple tarafından onay alan uygulama akıllı saate kapsamlı bir internet tarayıcısı getiriyor. Tek yapmanız gereken ise akıllı telefon üzerinden uygulamayı App Store aracılığıyla indirmek. Tarayıcı uygulamasını indirdikten sonra telefon ile saat arasında bağlantı kurarak uygulamayı doğrudan saate de yükleyebiliyorsunuz. Her iki işlemi de gerçekleştirdikten sonra ise Apple Watch üzerinden internet tarayıcısını kullanabiliyorsunuz.

Sesli Komut İle Çalışacak

Apple Watch için geliştirilen internet tarayıcısı konusunda en çok merak edilen nokta ise tarayıcıya aranacak kelimelerin nasıl girileceği oldu. Zira bunun için Apple Watch üzerinde her hangi bir klavye yer almıyor. Haliyle standart bir şekilde Apple Watch üzerinden arama yapamıyorsunuz. Bu işlem için ise dikte özelliği kullanılıyor. Doğrudan sesli komut için kullanılan dikte özelliğinin Apple Watch için geliştirilen internet tarayıcısı için de kullanılacağını belirtelim. Bir nevi Google sesli arama özelliğini kullanan uygulama şuan için iPhone telefonlarla bağlantılı olarak çalışıyor. Yakın zamanda internet tarayıcısının da bu noktada daha fazla geliştirileceği ve artık iPhone’dan bağımsız da çalışacağı belirtiliyor. Fakat yine de Apple tarafından bu konuda yapılacak değiştirmeler merak konusu. Zira Apple Watch için tarayıcı konusunda da bir güncelleme beklendiğini de belirtelim. Söz konusu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler