Apple Watch 2 Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Uzun bir süredir geliştirilme çalışmalarının devam ettiği ile ilgili olarak haberleri ortaya çıkan Apple Watch 2 akıllı saat modelinin ne zaman satışa sunulacağı gündeme geldi.

Bilindiği üzere teknoloji dünyasına faaliyet gösteren birçok firma tarafından çeşitli akıllı saat modelleri üretiliyor. Fakat oldukça uzun bir zamandan beri çeşitli akıllı saat modelleri üretilip satışa sunulsa da hiçbir markanın Apple’ın yakaladığı başarıyı yakalayamadı. Bu durumun avantajıyla Apple tarafından yeni akıllı saat modelinin piyasaya sunulması amaçlanıyor.

Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple Watch 2 modeliyle ilgili olarak elde edilen yeni sızıntı haberlerde saatin ne zaman tanıtılacağı ifade edildi. Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yeni akıllı saatinin iPhone 7 modeliyle birlikte gün yüzüne çıkarılacağı iddia ediliyor.

Yepyeni bir işlemci ve işletim sistemiyle gün yüzüne çıkması beklenilen Apple Watch 2 modelinin resmi tanıtımının ardından Eylül ayı içerisinde de satışa sunulması bekleniyor. Ortaya atılan iddiaların doğru olması durumunda Apple 2016 yılı sona ermeden bu yıl içerisinde ikinci akıllı saat modelini çıkarmış olacak.

Watch OS 3 Geliştiriliyor

Apple Watch 2 modelinin yakın bir zaman içerisinde resmi olarak tanıtılacağı ve akabinde satışa sunulacağı ile ilgili olarak haberlerin ortaya çıkmasının ardından Apple’ın akıllı saat modellerinde kullanılan Watch OS işletim sisteminin yeni versiyonu olan Watch OS 3 ile ilgili de haberler ortaya çıkmaya başladı.

Şu an için geliştirilme çalışmaları devam eden Watch OS 3 işletim sisteminde çalışmaların sorunsuz bir şekilde devam ettiği ve tüm çalışmaların neticelenmesi durumunda oldukça başarılı bir sonucun elde edileceği belirtiliyor.

Birçok yeniliğe de ön ayak olacağı ifade edilen Watch OS 3 işletim sisteminin ne gibi yenilikleri gün yüzüne çıkaracağı şu an sır olarak saklanıyor. Ortaya çıkan detaylarda sadece Watch OS 3 ile birlikte akıllı saatlerde batarya kullanımının daha verimli bir hale getirileceği ve bu duruma bağlı olarak da performans konusunda da ciddi iyileştirmelerin meydana geleceği de belirtiliyor.

İkinci nesil Apple Watch 2 modelinde yeni işletim sisteminin kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor. Çalışmaların tamamlanması ve yetiştirilmesi durumunda Apple Watch 2 modelinde yen işletim sisteminin yer alması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler